Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Nowe rozgrywki na polskich torach!

rozgrywki
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Grzęda

Nowe rozgrywki na polskich torach!

Najnowszy komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego przyniósł nam informacje m.in o nowym cyklu turniejów dla zawodników młodzieżowych.

GKSŻ z utworzeniem tych rozgrywek wyszło naprzeciw oczekiwaniom zawodników, których kluby kończą swój udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów na najwcześniejszych etapach. Przez szybkie odpadnięcie sezon dla tych zawodników niejako kończy się na jego bardzo wcześnie, bowiem koniec rundy eliminacyjnej DMPJ wypadał w ostatnich latach na przełomie maja i czerwca. Zostają im tylko mecze ligowe oraz inne zawody juniorskie, np. turnieje Zaplecza Kadry Juniorów, ale one nie są rozgrywane tak często, jak DMPJ. Z tego też powodu w regulaminie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na obecny sezon znalazły się następujące zapisy, które miały poprawić ten stan rzeczy.

image 8
image 9

Zapisy te oznaczają, że drużyny z 1. i 2. ligi żużlowej, które nie awansowały do fazy ćwierćfinałowej i półfinałowej, będą brały udział w nowych turniejach, dzięki którym ich zawodnicy będą mieli więcej okazji do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami. W fazie eliminacyjnej opadły drużyny z: Rzeszowa, Gdańska, Piły, Gniezna, Rawicz oraz Opola. Wezmą one udział w turnieju par składającym się z jednej rundy na torze każdego zespołu. Oto jego terminarz.

Terminarz Turniejów Par Juniorów:
Bez tytulu

Rywalizacja odbędzie się na przestrzeni trzech tygodni września, gdzie młodzi zawodnicy będą rywalizować w turniejach rozgrywanych dzień po dniu. Natomiast nie mamy żadnej informacji odnośnie zawodów dla klubów, które nie awansowały do półfinału DMPJ.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *