Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Nicki Pedersen nie jedzie w PGE IMME!

Nicki Pedersen
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Patrycja Kowalczuk

Nicki Pedersen nie jedzie w PGE IMME!

Duńczyk po groźnym upadku, który przytrafił mu się na zawodach w Wielkiej Brytanii, nie wystartuje w PGE IMME. Pedersen przyjechał do Torunia pomimo bólu pleców.

W sobotę 1 kwietnia do Torunia przybyli najlepsi żużlowcy PGE Ekstraligi, po to by wziąć udział w dziesiątej edycji Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Na liście startowej znalazły się takie nazwiska jak: Bartosz Zmarzlik, Mikkel Michelsen, Dominik Kubera czy Nicki Pedersen.

Bartosz Zmarzlik dostał zakaz treningów w Gorzowie, zawodnik musiał skorzystać z gościnności Falubazu

Dla Duńczyka występ w IMME miał być ważnym sprawdzianem przed startem ligi. W ostatni weekend marca zaprezentował się bardzo dobrze podczas Kryterium Asów w Bydgoszczy. W trakcie tygodnia Pedersen brał udział w zawodach w Anglii, gdzie zaliczył upadek i uderzył w bandę. Zawodnikowi ZOOleszcz GKM-u Grudziądz nie stało się nic poważnego, ale wycofał się z dalszych startów.

Po wydarzeniach z Anglii start Nickiego Pedersena w zawodach IMME stał pod znakiem zapytania. Kilka chwil przed startem zawodów otrzymaliśmy informację, że trzykrotny mistrz świata nie weźmie udziału w zawodach w Toruniu. Duńczyk był widziany na Motoarenie w towarzystwie lekarza zawodów. Natomiast Michał Łopaciński przekazał, że Kacper Pludra zastąpi Nickiego Pedersena.

Według posiadanych przez nas informacji Nicki Pedersen będzie mógł wystartować w pierwszym ligowym meczu.

Reklamy

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×