Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Nicki Pedersen chce zostać trenerem reprezentacji Danii na żużlu

Nicki Pedersen

Autor: Edyta Wojdeł

Nicki Pedersen chce zostać trenerem reprezentacji Danii na żużlu

Jeden z bardziej kontrowersyjnych zawodników żużlowych, który obecnie nadal podlega rehabilitacji po ciężkim wypadku, posiada już, nie tylko plan na kontynuację swojej kariery, ale również na jej dalszy rozwój.

Jak podaje duński portal Ekstra Bladet, Nicki Pedersen chciałby kontynuować swoją karierę zawodniczą, a dodatkowo podjąć pracę jako trener reprezentacji Danii na żużlu. Obecnie rolę trenera duńskiej reprezentacji pełni Hans Nielsen, jednakże po jego ewentualnym odejściu, gotowość do przejęcia tego stanowiska, zaoferował właśnie Nicki Pedersen.

Skromny jak zawsze Duńczyk uważa, iż jest on najlepszym kandydatem na to stanowisko. Warunkiem jest porozumienie między Pedersenem, a Duńskim Związkiem Motorowym, którego Nicki ma zamiar być aktywnym członkiem.

Swoją kandydaturę Nicki Pedersen motywuje faktem, że jest on obecnie jedynym Duńczykiem, który może zagwarantować reprezentacji postępy w karierze i oczywiście skromnie rzecz ujmując “nikogo lepszego nie ma”. Duńczyk jest przekonany o tym, że jego szeroka wiedza dotycząca maszyn i tworzenia prawdziwie mocnej ekipy jest po prostu bezcenna.

Stanowisko trenera ma być oczywiście zajęciem dorywczym, ponieważ Pedersen intensywnie rehabilituje się, by już w kolejnym sezonie nadal kontynuować karierę zawodniczą. Bycie trenerem i jednocześnie zawodnikiem, dla 45-latka, w żaden sposób ze sobą nie koliduje, jeśli tylko jak sam podkreśla “posiada się odpowiednie warunki”.

Duński szef DMU, Søren Andersen, uwzględnia oczywiście kandydaturę Nickiego Pedersena, jednakże nie ustosunkowuje się do poglądów Duńczyka, dotyczących tego czy jest to kandydatura najlepsza. Dla Duńskiego Związku Motorowego najważniejszym jest znalezienie najbardziej, optymalnego rozwiązania na dłuższy czas. Søren Andersen podkreśla również, że kandydatów jest wielu i bez wątpienia każdy z nich jest bardzo utalentowany, a wybór padnie zdecydowanie na najlepszego.

Kandydat na tego rodzaju stanowisko bez wątpienia powinien posiadać określone cechy. Czy Nicki Pedersen je spełnia? Wcześniej sam twierdził, że nie mógłby być trenerem, dziś zmienia zdanie. Stabilność koncepcji Duńczyka na własną osobę jest wprost proporcjonalna do stabilności jego nastrojów, a to zdecydowanie mogłoby utrudniać budowanie zachwycającej reprezentacji.

Nie jest tajemnicą, iż Pedersen nie zawsze żył w zgodzie z DMU, ale obecnie uznaje, że relacje te są poprawne, pomimo wcześniejszych spięć. Nicki wspomina również o swoim szacunku względem młodzieży i dobrych z nią relacjach. Najwyraźniej bardzo wiele się zmieniło od czasu grożenia w parku maszyn młodemu Maciejowi Janowskiemu.

Pełen wiary w swą silną wolę i możliwość odniesienia kolejnego sukcesu Nicki Pedersen bez wątpienia będzie robił wszystko by umocnić swoją kandydaturę na stanowisko trenera reprezentacji Danii.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×