Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Najlepsi polscy żużlowcy zjeżdżają się do Piły. Czy Zmarzlik podtrzyma przewagę? [ZAPOWIEDŹ]

polscy żużlowcy
Fot. Jakub Malec

Autor: Dawid Ociepa

Najlepsi polscy żużlowcy zjeżdżają się do Piły. Czy Zmarzlik podtrzyma przewagę? [ZAPOWIEDŹ]

Dzień po sobotnim Grand Prix Szwecji w Mallili najlepsi polscy żużlowcy stoczą drugi bój o Indywidualne Mistrzostwo Polski. Tym razem rywalizację w ramach cyklu na własne oczy zobaczą mieszkańcy drugoligowego ośrodka – Piły.

Dania, Finlandia i Wielka Brytania w finale Mistrzostw Europy Par! [RELACJA]

Najwyższego stopnia podium będzie bronić po zwycięstwie w rzeszowskiej rundzie Bartosz Zmarzlik. Już na 1/3 drogi do złota zbudował czteropunktową przewagę nad drugim Maciejem Janowskim. Dla tego drugiego zresztą te zawody będą idealną okazją do zmazania plamy z nieudanej potyczki w Grand Prix – gdzie zdobył tylko dwa „oczka” i zajął przedostatnie miejsce.

Grono żużlowców zasilą ci, którzy w Rzeszowie albo zmagali się z kontuzją, albo z niej wracają. Mowa tutaj o Januszu Kołodzieju, który wtedy się wycofał, czy Dominiku Kuberze. Wychowanek leszczyńskiej Unii zresztą rok temu do końca walczył z trzykrotnym mistrzem świata o miano najlepszego w Polsce. W tym roku ze względu na absencję w pierwszej rundzie nie liczy się już w walce o najwyższe lokaty. Jeśli chodzi o formę obu tych jeźdźców po urazach, nie ma najmniejszych obaw. Obaj już udowodnili, że przymusowa przerwa nie odebrała im werwy i potrafią się ścigać na najwyższym poziomie.

W grze o puchar jest też Piotr Pawlicki oraz Szymon Woźniak. Ich strata do pierwszego miejsca jest w miarę spora, ale jak najbardziej można ją zminimalizować, aby w Krośnie móc jeszcze powalczyć o najwyższe cele.

Nie wolno też zapominać o Patryku Dudku i Jarosławie Hampelu. O ile o ich pełnym sukcesie można już mówić tylko w kontekście matematyki, to liczą się jeszcze w walce o medale. Dla popularnego „Małego” zresztą będą to zawody sentymentalne, gdyż na początku swojej żużlowej kariery reprezentował barwy Polonii Piła i zdobył z nią tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Z dziką kartą wystąpi Przemysław Pawlicki. On również był zawodnikiem miejscowej Polonii. Będzie to dla niego idealna okazja, aby dobrze zaprezentować się na tle swoich ekstraligowych przeciwników i przekazać ważną wiadomość – że jest w stanie znowu rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Turniej rozpocznie się o godzinie 15:30.

Lista startowa:
1. #48 Szymon Woźniak
2. #71 Maciej Janowski
3. #16 Przemysław Pawlicki
4. #333 Janusz Kołodziej
5. #277 Krzysztof Buczkowski
6. #108 Mateusz Świdnicki
7. #33 Jarosław Hampel
8. #299 Wiktor Jasiński
9. #161 Oskar Fajfer
10. #777 Piotr Pawlicki
11. #223 Kacper Woryna
12. #32 Adrian Gała
13. #415 Dominik Kubera
14. #95 Bartosz Zmarzlik
15. #692 Patryk Dudek
16. #47 Wiktor Lampart
R1. #505 Wiktor Przyjemski
R2. #842 Mateusz Cierniak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×