Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Nadmiar zawodników i rywalizacja o skład problemem Stali Rzeszów?

Nadmiar zawodników

Autor: Kamil Tokarczyk

Nadmiar zawodników i rywalizacja o skład problemem Stali Rzeszów?

Marcin Nowak, który ostatnie sezony spędził na torach 1.Ligowych w zespole Orła Łódż był gościem magazynu Best Speedway Tv, gdzie opowiedział o kulisach jego przenosin nie tylko do innego klubu, ale również o zmianie poziomu rozgrywek, w których będzie startował.

Polonia Piła wystartuje w lidze!

W nowym sezonie Nowak będzie reprezentował barwy Stali Rzeszów na poziomie 2.Ligi żużlowej, gdzie jego zespół jest jednym z głównych kandydatów do awansu. W zespole z podkarpacia nie brakuje uznanych nazwisk które na najniższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju powinny gwarantować wysoki poziom oraz pewną zdobycz punktową. Problem może stanowić nadmiar zawodników w kadrze Stali w porównaniu do ilości miejsc w zestawieniu meczowym i jak taka rywalizacja wewnątrz zespołu może się odbić na morałach oraz formie poszczególnych zawodników.

-Byłem świadomy o co będziemy jechać i jakie będą konsekwencje tak wysokich celów ale jestem sportowcem i nie boję się rywalizacji, ciężko pracuje aby pokazać swoją wartość na torze, sprzęt mam przygotowany nawet lepiej niż w ubiegłym roku kiedy jeździłem ligę wyżej, także ja patrzę z optymizmem na przyszłość i zobaczymy co ona przyniesie. Wiele razy już żużel pokazywał nam że papier i nazwiska nie jadą lecz faktycznie gdyby tak spojrzeć to Stal Rzeszów, Start Gniezno oraz Kolejarz Opole to zdecydowanie są drużyny które teoretycznie o ten awans powinny powalczyć. -zakończył Nowak.

Nowak podkreśla również aby nie zapominać o drużynie Kolejarza Rawicz, która być może nie jest najmłodsza ale właśnie dzięki temu doświadczeniu mogą zostać “Czarnym koniem” rozgrywek 2.Ligi żużlowej. Nie skreśla również pozostałych drużyn które również mogą włączyć się do walki o wyższe cele.

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×