Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Reklamy

Na kogo postawi Rafał Dobrucki w Speedway of Nations? Kołodzieja pominąć nie można?

Dobrucki

Na kogo postawi Rafał Dobrucki w Speedway of Nations? Kołodzieja pominąć nie można?

Dwa tygodnie dzielą nas od finałów Speedway of Nations. Wczoraj ogłoszono przeniesienie zawodów z duńskiego Esbjerg do Vojens. Niedługo powinniśmy poznać skład kadry reprezentacji Polski na ten cykl. Szkoleniowiec Rafał Dobrucki może mieć niemały orzech do zgryzienia.

W tym roku turniej zostanie rozegrany po raz pierwszy na nowych zasadach. Formuły zawodów jednak nie zmieniono. Odbędą się dwa półfinały i finał, w którym zagwarantowany udział mają Duńczycy z racji pełnienia roli gospodarza. Istotnym elementem i pewnym wyzwaniem na menadżerów będzie ustalenie składów drużyn. Od 2022 roku zawodnik rezerwowy nie musi być już juniorem poniżej 21 lat i nie ma wymogu, aby minimalnie raz pojawił się na torze. To stwarza trenerom nowe możliwości.

Kibiców w Polsce zastanawiać może, na jakich żużlowców zdecyduje się Rafał Dobrucki. Murowanym kandydatem jest lider klasyfikacji cyklu Speedway Grand Prix, Bartosz Zmarzlik. Dalsze wybory szkoleniowca nie będą już takie oczywiste. Na nominacje do pojawienia się składzie reprezentacji Polski zasługują inni uczestnicy cyklu GP – Maciej Janowski i Patryk Dudek. W kapitalnej formie jest obecnie Janusz Kołodziej, który poszczycić się może drugą po Zmarzliku średnią punktową w PGE Ekstralidze. Bardzo dobry sezon notują także m.in. Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Po pierwszym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski swoje aspiracje zaznaczył także Jarosław Hampel.

Reklamy

Niektórych fanów czarnego sportu zadziwił wpis w mediach społecznościowych na profilu Żużlowej Reprezentacji Polski, w którym przedstawiono zdobycze punktowe kadrowiczów w tych zawodach. Na grafice nie znaleźli się m.in. Janusz Kołodziej i Kacper Woryna. Zrozumiałe, że w poście uwzględnieni zostali wszyscy zawodnicy powołani przez trenera na początku sezonu do żużlowej reprezentacji na cały 2022 rok. Dziwi jednak brak wyżej wymienionych zawodników, gdyż obaj znaleźli się w składzie biało-czerwonych w finale Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu rozgrywanym w Poznaniu. Co więcej, Rafał Dobrucki powołał popularnego „Koldiego” także na mecz towarzyski z drużyną Reszty Świata w Bydgoszczy.

DSC09209
Na kogo postawi Rafał Dobrucki w Speedway of Nations? Kołodzieja pominąć nie można? 2

Czy jest możliwe, że zawodnik z średnią punktową na poziomie 2,592 w PGE Ekstralidze nie wystąpi w najważniejszej światowej imprezie reprezentacyjnej w sezonie? Przekonamy się prawdopodobnie na dniach. Polacy wystąpią w pierwszym półfinale Speedway of Nations 27 lipca. Ich przeciwnikami będą reprezentacje: Niemiec, Australii, USA, Łotwy, Finlandii i Ukrainy. Awans do finału uzyskają trzy najlepsze ekipy.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x