Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin znów w Zakopanem!

Motor Lublin

Autor: Gabrysia Ziółkowska

Motor Lublin znów w Zakopanem!

Powoli zimowy obóz integracyjny dla młodych sportowców Motoru Lublin staje się tradycją. W tym roku oficjalne zgrupowanie U24 ekstraliga oraz młodzieży ponownie odbyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Jason Doyle sugeruje, że młodzi zawodnicy są zaślepieni pieniędzmi, zamiast rozwojem i wskazuje ligę angielską na prawdziwą szkołę rozwoju

Poza integracją, obóz opierał się przede wszystkim na aktywnej formie spędzaniu czasu. Uczestnicy mieli zapewnione różne formy aktywności. Jedną z nich były skitury, czyli narty, które są przystosowanie do zjazdów oraz biegów. Dzięki temu, można korzystać z nich na różnych terenach – nie tylko na stoku. Na tegorocznym obozie żużlowcy wybrali się na skiturach m.in. na Kasprowy Wierch!

Nie mogło zabraknąć treningów siłowych, gdzie jednym z elementów był trening hipoksyjny, czyli ćwiczenia w atmosferze o obniżonej zawartości tlenu. Co ciekawe, młodzież tuż przed wyjazdem miała spotkanie u lekarza sportowego, gdzie były wykonane badania wydolnościowe zawodników – są to dobre działania, mające na celu sprawdzenie organizmu. Żużlowcy mieli zapewnione podejście indywidualne w kwestii dobrania odpowiednich pakietów ćwiczeń.

W sporcie oprócz trenowania ciała, ważne jest dbanie o swój umysł i sposób myślenia. Dlatego w programie wyjazdu pojawiły się zajęcia grupowe prowadzone przez psychologa.

Dodatkową atrakcją był trening na basenie i chwila relaksu na termach. Obóz integracyjny to nie tylko świetna okazja do budowania atmosfery w drużynie, ale również dobra chwila na obserwacje zawodników przez kadrę i ich sprawdzenie.

Reklamy

Motor Lublin na swojej stronie na Facebooku zapowiedział, że szykują się na kolejny obóz, który ma odbyć się niebawem. Zgodnie z tradycją powinno to być zgrupowanie głównej drużyny Motoru.

fot. Speedway Motor Lublin

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×