Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin z pierwszą przegraną na Motoarenie?

Motor Lublin

Autor: Aleksandra Bronisz

Motor Lublin z pierwszą przegraną na Motoarenie?

W niedzielę, 1 maja w ramach czwartej kolejki PGE Ekstraligi będziemy świadkami pojedynku pomiędzy For Nature Solutions Apatorem Toruń, a Motorem Lublin. Lubelska drużyna w zeszłym jak i 2019 nie przegrała, ale tym razem przyjadą w osłabionym składzie.

mecz

Po karambolu w 14 biegu, w ostatnim domowym meczu, mocno poobijany jest Dominik Kubera. Klub dał zawodnikowi wolną rękę i nie naciskał odnośnie występu w Toruniu. Najważniejsze jest zdrowie żużlowca i to od Domina zależało, czy pojedzie w meczu. Niestety kontuzja okazała się na tyle poważna, że zawodnika nie zobaczymy podczas tego spotkania. Będzie to sporym osłabieniem dla Koziołków. Trenerzy będą mogli posłużyć się lubelskimi juniorami, którzy od początku sezonu pokazują, że są w świetnej formie.

Para Lampart-Cierniak jest aktualnie najlepszą parą juniorską w Ekstralidze. Oprócz tego niezwykle szybki Maksym Drabik i Mikkel Michelsen. Zastanawiająca jest forma Jarka Hampela, który nie może dogadać się ze sprzętem. Jednak nie ma już miejsca na błędy i w Toruniu jego punkty będą się bardzo liczyły. Po raz pierwszy w składzie znalazł się Fraser Bowes. Zajął miejsce Mateusza Tudzieża, który podczas zawodów EkstraligiU24 złamał obojczyk.

Torunianie na swoim torze odjechali tylko jeden mecz. Teraz przyjeżdża do nich niepokonany dotychczas rywal. Aby wygrać, cała drużyna musi się poprawić. W toruńskiej drużynie ciężko szukać lidera. Patryk Dudek, Robert Lambert, Jack Holder czy Paweł Przedpełski to zawodnicy, od których wymaga się znacznie więcej, niż do tej pory pokazują. Ciężko szukać lepszego momentu na odbudowanie formy niż domowy mecz z liderem Ekstraligi. Skład dopełnią juniorzy, czyli Karol Żupiński i Krzysztof Lewandowski. Będzie to dla nich nie lada wyzwanie, ponieważ od ich formy może dużo zależeć.

Obydwa zespoły będą stosowały zastępstwo zawodnika. Rok temu po zaciętym spotkaniu, w ostatnim wyścigu zwycięstwo wyszarpali goście z Lublina, z kolei dwa lata temu spotkanie tych drużyn na Motoarenie zakończyło się wynikiem 37:53. Jak będzie tym razem? Czy Torunianie odczarują domowe spotkania z Koziołkami? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę o 19:15.

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ

9.Robert LAMBERT
10.Patryk DUDEK
11.Jack HOLDER
12.Zastępstwo ZAW
13.Paweł PRZEDPEŁSKI
14.Karol ŻUPIŃSKI
15.Krzysztof LEWANDOWSKI
16.

MOTOR LUBLIN

Reklamy
1.Jarosław HAMPEL
2.Fraser BOWES
3.Maksym DRABIK
4.Zastępstwo ZAW
5.Mikkel MICHELSEN
6.Wiktor LAMPART
7.Mateusz CIERNIAK
8.fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×