Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

PLATINUM Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz 55:35. Koziołki odrabiają straty z Torunia! [RELACJA]

Najlepsze tory żużlowe

Autor: Edyta Wojdeł

PLATINUM Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz 55:35. Koziołki odrabiają straty z Torunia! [RELACJA]

Za nami pierwsze spotkanie 7. kolejki PGE Ekstraligi. Wbrew wielu przypuszczeniom, rywalizacja pomiędzy jednym z liderów, a widocznie słabszym GKM-em Grudziądz, dostarczyła nam ciekawej, żużlowej rywalizacji. Gołębie jednakże, pomimo podjętej walki, do domu wróciły z kolejną porażką. Koziołki natomiast w pełni odrobiły straty z meczu w Toruniu.

Już w pierwszym biegu mieliśmy okazję oglądać typowo ekstraligową potyczkę. W szczególności o jeden punkt, pomiędzy Jackiem Holderem, a Frderikiem Jackobsenem. Holder nieusatysfakcjonowany swoim wynikiem, podjął również próbę ataku na Nickiego Pedersena, jednak doświadczony Duńczyk bez problemu utrzymał pozycję. Cały bieg natomiast wygrał „odrodzony” Jarosław Hampel. W biegu młodzieżowym bez większego zaskoczenia triumfował Mateusz Cierniak, a największy pojedynek ponownie rozgrywał się o jeden punkt. Już po tym biegu zdecydowano o pierwszym roszeniu toru.

Wyścig trzeci zapewnił widzom iście żużlowe emocje. Niesamowicie rozpoczął go Vadim Tarasienko, który finalnie jednak zakończył bez punktów. Natomiast zamykający z początku stawkę Bartosz Zmarzlik przebił się na drugą pozycję, a cały pojedynek należał do Maxa Fricke’a. W kolejnym wyścigu przez dwa okrążenia na prowadzeniu był Gleb Chugunov, jednak dogonił go i wyprzedził Mateusz Cierniak. Obaj zawodnicy do końca walczyli o trzy punkty. Pierwszą serię startów gospodarze zakończyli czteropunktową przewagą.

Drugą serię startów od podwójnego zwycięstwa rozpoczął Motor Lublin. Bieg szósty bez większej walki, zwieńczony wygraną Bartosza Zmarzlika zakończony został remisem. W kolejnym biegu ponownie świetną formą wykazał się Max Fricke. Za nim do mety dotarła para gospodarzy, bez punktów wyścig zakończył Wiktor Rafalski. Gospodarze zwiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów.

Trzecią kolejkę rozpoczął zacięty pojedynek pomiędzy zastępującym z rezerwy taktycznej Frederika Jakobsena, Maxem Frickiem, a Bartoszem Zmarzlikiem, finalnie trzy punkty dowiózł przedstawiciel lubelskich Koziołków. W biegu dziewiątym przed upadkiem zmuszony był się bronić Nicki Pedersen, którego podniosło na drugim łuku pierwszego okrążenia. Żużlowiec GKMu zjechał z toru, na którym następnie na chwilę niespodziewanie się pojawił, w trakcie trwającego jeszcze wyścigu. Kolejny start ponownie pokazał bardzo dobrą dyspozycję Maxa Fricke’a, goniony usilnie przez Jacka Holdera i Fredrika Lindgrena dowiózł jednak trzy punkty.

Ostatnia seria startów, przyniosła ponowny triumf gospodarzy. Goście natomiast większą walkę stoczyli między sobą, o ostatnią punktowaną pozycję, niż z prowadzącymi w tym biegu lubelskimi Koziołkami. Wyścig dwunasty z dużą przewagą wygrał Jack Holder, a jedyna walka ponownie toczyła się o jeden punkt, tym razem pomiędzy Kacprem Łobodzińskim, a Bartoszem Bańborem. Przed biegami nominowanymi Motor Lublin miał już szesnaście punktów przewagi nad gośćmi z Grudziądza.

GKM Grudziądz z pełną świadomością swojej kolejnej porażki, w biegu czternastym zdecydował się na wystawienie juniorów, którzy podjęli bardzo wyrównaną walkę z seniorami Motoru Lublin. Ostatni bieg w całości należał do Koziołków z Lublina, którzy zwieńczyli to spotkanie, aż dwudziestopunktowym triumfem.

W zespole gospodarzy pod względem punktów najlepiej zaprezentował się Bartosz Zmarzlik, który łącznie przywiózł 14 oczek. Sumiennie wtórowali mu Jack Holder oraz Jarosław Hampel.

W drużynie gości natomiast najlepsze jak do tej pory spotkanie zaliczył Max Fricke. Australijczyk dla swojej drużyny zdobył 14 punktów. Zdecydowanie jednak zabrakło punktowego wsparcia pozostałych grudziądzkich zawodników.

Platinum Motor Lublin 55 pkt
9. Jarosław Hampel (3, 2, 3, 3, -) 11 pkt
10. Kacper Grzelak (1, 1, 1,-) 3 pkt + bonus
11. Jack Holder (1, 3, 2, 3, 3) 12 pkt
12. Fredrik Lindgren (1, 2, 1, 2, 0) 6 pkt + 4 bonusy
13. Bartosz Zmarzlik (2, 3, 3, 3, 3) 14 pkt
14. Mateusz Cierniak (3, 3, 1, d,) 9 pkt + bonus
15. Bartosz Bańbor (0, 0, 0) 0 pkt

ZOOleszcz GKM Grudziądz 35 pkt
1. Nicki Pedersen (2, 1, d, 1) 4 pkt + bonus
2. Vadim Tarasienko (0, 2, 2, 2, 0) 6 pkt
3. Frederik Jakobsen (0, 0, -, 1) 1 pkt
4. Gleb Czugunow (2, 1, 0, 0) 3 pkt
5. Max Fricke (3, 3, 2, 3, 2, 1) 14 pkt
6. Kacper Pludra (2, 0, 0, 1) 3 pkt
7. Wiktor Rafalski (1, 0, -) 1 pkt + 1 bonus
8. Kacper Łobodziński (1, 2) 3 pkt + bonus

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

fot. Kazimierz Kożuch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×