Żużel - Best Speedway Tv

Motor Lublin będzie miał stadion marzeń? 18,5 tysiąca widzów na trybunach! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Motor Lublin

Motor Lublin będzie miał stadion marzeń? 18,5 tysiąca widzów na trybunach!

Motor Lublin będzie miał stadion marzeń? 18,5 tysiąca widzów na trybunach!

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk zaprezentował na swojej stronie na Facebooku koncepcję nowego wielofunkcyjnego obiektu, jaki ma powstać w stolicy województwa lubelskiego. Z obiektu rzecz jasna korzystałby żużlowy Motor, którego kibice domagają się nowego, większego stadionu. 

Projekt przedstawiony przez Krzysztofa Żuka nie jest zwykłym stadionem żużlowym. To wielofunkcyjny, zadaszony obiekt, z którego oprócz żużlowców mogliby korzystać lekkoatleci, koszykarze, siatkarze, a także piłkarze ręczni. Byłaby to zatem pierwsza w Polsce, a także na świecie hala, na której rozgrywane byłyby zawody żużlowe. Projekt robi ogromne wrażenie.

Roman Jankowski pobity! Legenda Unii Leszno w szpitalu!

Prezydent w swoim poście pisze, że obiekt pomieści aż 18,5 tysiąca widzów, co oznaczałoby ponad dwukrotny wzrost liczby miejsc na meczach żużlowych w Lublinie. Na oficjalnej stronie Miasta Lublin można także zapoznać się z planowanymi wymiarami toru żużlowego:

“Projektowany tor żużlowy będzie miał długość 343 metrów, a jego wyposażenie ma spełnić wymogi zawarte w regulaminach Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) i Polskiego Związku Motorowego oraz posiadać homologację federacji narodowej i międzynarodowej. Okala go banda o wysokości 1,30 metra. Buforową strefę bezpieczeństwa, oddzielającą widownię od toru żużlowego, wyznaczono za jego zewnętrzną krawędzią. Wnętrze toru żużlowego pozostaje wolne i dedykowane pozostałym wydarzeniom sportowym i kulturalnym, jakie mogą odbywać się na stadionie”

W projekcie zwrócono też szczególną uwagę na jak najlepsze umiejscowienie parku maszyn oraz miejsc parkingowych dla busów zawodników:

“Po południowej stronie, w pobliżu istniejącego skrzyżowania, znajdzie się park maszyn, co pozwoli na pozostawienie głównego źródła hałasu przy istniejącym układzie drogowym. Hałas rozpraszać ma także zastosowana membranowa konstrukcja dachu. Park maszyn, w przypadku wydarzeń o charakterze innym niż żużlowe, będzie pełnił rolę zaplecza sportowego. Przylega do niego Paddock z miejscem parkingowym i placem manewrowym dla maszyn obsługujących tor żużlowy oraz parkingiem dla samochodów zawodników żużlowych i osób obsługujących zawody”

Reklamy

Prezydent Krzysztof Żuk zaprosił na konsultacje 1 grudnia, a także prosi o nadsyłanie wszelkich uwag do 15 grudnia na adres konsultacje@lublin.eu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Jeśli projekt zostanie zrealizowany, Motor Lublin będzie mógł się pochwalić niezwykle nowoczesnym i niespotykanym dotąd w Polsce obiektem. Być może to jest właśnie przyszłość sportu żużlowego? 

fot. Speedway Motor Lublin

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×