Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Modernizacja na Miejskim w Ostrowie zgodnie z planem.

w Ostrowie

Autor: Łukasz Kolski

Modernizacja na Miejskim w Ostrowie zgodnie z planem.

Władze klubu Arged Malesa Ostrów na czele z prezesem Waldemarem Górskim regularnie zdaja nam relacje z prac prowadzonych na stadionie. Postęp jest tak bardzo zaawansowany, że jednocześnie wykonywanych jest wiele prac. Od najbardziej widocznych i koniecznych takich jak budowa od podstaw nowego parku maszyn, jak i odwodnienia liniowego toru po modernizacje pozostałej części trybun ziemnych zlokalizowanych na odcinku wjazdu polewaczek, a parkiem maszyn,  utwardzenia korony stadionu, ogrodzenia, balustrad, instalacji sanitarnej,  instalacji elektrycznej, parku maszyn oraz  pasa bezpieczeństwa, nawierzchni wjazdu od strony wschodniej, nawierzchni z pas wzdłuż budynku głównego. Wymieniony ma być również telebim wyświetlający wynik spotkania.

– Trzymamy rękę na pulsie tego zadania. Raz w tygodniu organizujemy spotkania tzw. rady budowy –  z przedstawicielami klubu TŻ Ostrovia z prezesem na czele, przedstawicielami wykonawców inwestycji i zaangażowanymi pracownikami urzędu. Wspólnie analizujemy harmonogram prac i omawiamy postępy i ewentualne zagrożenia. Przygotowanie Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi to dla nas duże wyzwanie, ale robimy wszystko, by zawodnicy już w marcu mogli trenować na torze – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, w rozmowie udzielonej portalowi tubaostrowa.pl

Trener drużyny Mariusz Staszewski zapowiada, iż chce by zawodnicy w drugim tygodniu marca mogli wyjechać na tor by zaznajomić się z nim przed zaplanowanymi sparingami oraz inauguracją PGE Ekstraligi na ostrowskim owalu już 10 kwietnia w starciu z drużyną ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Ostrowianie zawsze słynęli z tego, że jako pierwsi w Polsce wyjeżdżali na tor, nawet w ubiegłych latach gościli przed sezonem zawodników z najlepszej ligi świata. Czy obecna sytuacja pozwoli im do dobrego przygotowania do sezonu ?

Czekamy na kolejne wieści z Ostrowa Wielkopolskiego i będziemy obserwować dalsze postępy modernizacji na Miejskim.

fot. tubaostrowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×