Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mistrz Polski z najdroższymi karnetami wśród wszystkich zespołów elity. Ile kosztują całoroczne wejściówki w klubach PGE Ekstraligi

Mistrz Polski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Mistrz Polski z najdroższymi karnetami wśród wszystkich zespołów elity. Ile kosztują całoroczne wejściówki w klubach PGE Ekstraligi

Sprzedaż karnetów jest nie odłącznym elementem, który towarzyszy klubom żużlowym przed startem sezonu. Każdy z nich podchodzi natomiast inaczej do tej kwestii. Różnice są widoczne w cenach czy korzyściach płynących z posiadania sezonowej wejściówki. Największe ceny tegorocznych karnetów miał mistrz Polski. Wyjątkowe korzyści z posiadania takowej wejściówki mogą czerpać również kibice grudziądzkiego GKM-u

Najwięcej zapłacić kibice musieli w Lublinie. Karnety mistrzów Polski kosztowały kolejno 450 złotych za normalny i 380 złotych za ulgowy. Nie przeszkodziło to jednak w niesamowitym wyniku sprzedażowym wejściówek, które rozeszły się w mgnieniu oka, a chętnych na nie było więcej niż możliwych miejsc na stadionie. Było to swoiste potwierdzenie tego, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się speedway w Lublinie. Nie ma co się temu dziwić, gdyż Motor cały czas pokazuje się ze świetnej strony w PGE Ekstralidze, wygrywając ją w 2 ostatnich sezonach.

Zaglądając na drugi biegun wśród drużyn, które mają najtańsze opcje całorocznych wejściówek, znaleźć możemy kluby z Wrocławia i Leszna. Wrocławska Sparta ma najniższy wariant zakupu karnetu normalnego, kosztującego 209 złotych. Niewiele droższa jest Unia Leszno, gdzie taki sam rodzaj wejściówki w najtańszym wariancie kosztuje 225 złotych. Leszczynianie mają natomiast tańsze karnety ulgowe. W tym miejscu warto wyróżnić Stal Gorzów. Młodzi kibice żółto-niebieskich w wieku od 7 do 18 lat za swój karnet zapłacą zaledwie 95 złotych.

Prócz zawodów ligowych wiele klubów umożliwia również posiadaczom karnetów darmowe wejście na spotkania Ekstraligi U24, a także inne zawody młodzieżowe. Na dodatkowy wariant sprzedaży zdecydowały się Apator Toruń, Stal Gorzów oraz Sparta Wrocław. Kibice tych klubów mogą wybrać opcję zakupu karnetu obowiązującego podczas fazy zasadniczej PGE Ekstraligi, a także podczas fazy play-off. Podobnie jest w Zielonej Górze. Fani z Winnego Grodu posiadający całosezonową wejściówkę będą mieli zniżkę na bilety na spotkania w play-offach.

Posiadanie karnetu daje więc korzyści, jednak niekoniecznie muszą być one związane z żużlem i rozgrywkami. W Grudziądzu osoby, które zdecydowały się na zakup wejściówek mogą korzystać z rabatu u Partnerów GKM-u.

Poniżej znajduje się zestawienie cen karnetów wszystkich zespołów PGE Ekstraligi. Pod uwagę brane są tutaj najtańsze możliwe warianty zakupu.

Platinum Motor Lublin (sprzedaż zakończona)

Normalny – 450 zł

Ulgowy – 380 zł

Betard Sparta Wrocław

Normalny – od 209 zł

Ulgowy – od 149 zł

KS Apator Toruń

Normalny – od 340 zł

Ulgowy – od 270 zł

Tauron Włókniarz Częstochowa

Normalny – 280 zł

Ulgowy – 190 zł

Ebut.pl Stal Gorzów

Normalny – od 345 zł

Junior – 95 zł

Fogo Unia Leszno

Normalny – od 225 zł

Ulgowy – od 130 zł

Zooleszcz GKM Grudziądz

Normalny – od 290 zł

Ulgowy – 220 zł

Enea Falubaz Zielona Góra

Normalny – 320 zł

Ulgowy – 250 zł

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
wlokniarz kibice
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *