Żużel - Best Speedway Tv

Miłosz Wysocki najlepszy w  5 rundzie Nice Cup w Bydgoszczy | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Polonia Bydgoszcz

Miłosz Wysocki najlepszy w  5 rundzie Nice Cup w Bydgoszczy

Miłosz Wysocki najlepszy w  5 rundzie Nice Cup w Bydgoszczy

Miłosz Wysocki wygrał 5. rundę Nice Cup. Na torze w Bydgoszczy zgromadził 11 pkt w czterech wyścigach rundy zasadniczej, a następnie triumfował w finale. W finale pokonał on Piotra Świercza z Unii Tarnów i Mateusza Affelta z Apatora Toruń.

Miłosz Wysocki ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrał V rundę NICE Cup w Bydgoszczy. W finale pokonał on Piotra Świercza z Unii Tarnów i Mateusza Affelta z Apatora Toruń. Wykluczony po upadku ze swojej winy był Kacper Teska (PSŻ Poznań). On i Wysocki w finale znaleźli się dzięki… losowaniu. Po serii zasadniczej wspomniana dwójka oraz Seweryn Orgacki z GKM Grudziądz mieli po 11 punktów w swojej grupie. Zawodnik z Grudziądza nie wylosował jednak premiowanej awansem do finału kartki.

Do fatalnie wyglądającego wypadku doszło w 14 gonitwie turnieju. Marcinowi Ogrodnikowi na pierwszym wirażu stracił panowanie nad motocyklem i wpadł w bandę. Hubert Ścibak zahaczył o jego motor i też upadł na tor. Ogrodnik po tym incydencie nie był zdolny do dalszej jazdy, natomiast Ścibak po pewnym czasie podniósł się z toru.

Miłosz Wysocki
Fot. Sonia Kaps

Nice Cup to cykl, który rozpoczął swoją historię wraz z początkiem sponsoringu tytularnego pierwszej ligi przez firmę Nice. W pierwszych trzech edycjach zawodnicy rywalizowali w tradycyjnych turniejach indywidualnych na własnym sprzęcie. W 2017 roku podjęto decyzję o diametralnej zmianie sprzętowej. Po podjęciu współpracy z firmą Promex z Rybnika – wieloletnim dystrybutorem silników Jawy, ściąganie odbywało się na fabrycznych silnikach losowanych przez zawodników przed każdą rundą zawodów.

Wyniki:
Grupa 1:
1. Piotr Świercz (Unia Tarnów) (3, 2, 3, 3) 11 – 2. miejsce w finale
2. Mateusz Affelt (For Nature Solutions Apator Toruń) (2, 3, 2, 3) 10 – 3. miejsce w finale
3. Franciszek Majewski (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) (1, 3, 3, 2) 9
4. Jakub Sroka (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) (3, 1, 1, 3) 8
5. Przemysław Konieczny (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) (3, 3, 1, d) 7
6. Szymon Bańdur (Texom Stal Rzeszów) (2, 2, 3, d) 7
7. Mikołaj Czapla (Aforti Start Gniezno) (1, 2, 2, 2) 7
8. Mateusz Łopuski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) (2, 1, 0, 2) 5
9. Szymon Wolski (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) (0, 0, 2, 1) 3
10. Hubert Ścibak (Fogo Unia Leszno) (1, 1, -, -) 2
11. Patryk Budniak (Aforti Start Gniezno) (0, 0, 0, 1) 1
12. Marcin Ogrodnik (Budmax-Stal Polonia Piła) (0, 0, -, -) 0
13. Jakub Oleksiak (Fogo Unia Leszno) (u, u, w2) 0

Grupa 2:
1. Miłosz Wysocki (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) (3, 3, 3, 2) 11 – 1. miejsce w finale
2. Kacper Teska (SpecHouse PSŻ Poznań) (2, 3, 3, 3) 11 – 4. miejsce w finale
3. Seweryn Orgacki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) (3, 3, 2, 3) 11
4. Szymon Szwacher (Aforti Start Gniezno) (1, 1, 1, 3) 6
5. Olivier Buszkiewicz (SpecHouse PSŻ Poznań) (2, 2, d, 2) 6
6. Jan Heleniak (Unia Tarnów) (3, 2, w, -) 5
7. Kacper Szopa (Cellfast Wilki Krosno) (u, 2, 3, u) 5
8. Ben Ernst (Budmax-Stal Polonia Piła) (2, 0, 2, d) 4
9. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) (1, 1, 0, 2) 4
10. Kacper Warduliński (ZOOleszcz GKM Grudziądz) (1, 1, 2, w) 4
11. Jędrzej Chmura (Aforti Start Gniezno) (0, 0, 1, 1) 2
12. Bartosz Głogowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) (0, d, 1, d) 1

Bieg po biegu:
1. Konieczny, Bańdur, Majewski, Wolski
2. Sroka, Łopuski, Czapla, Ogrodnik
3. Świercz, Affelt, Ścibak, Budniak
4. Wysocki, Buszkiewicz, Warduliński, Głogowski
5. Orgacki, Ernst, Szwacher, Chmura
6. Heleniak, Teska, Musielak, Szopa (u)
7. Konieczny, Świercz, Sroka, Ogrodnik
8. Affelt, Bańdur, Łopuski, Budniak
9. Majewski, Czapla, Ścibak, Wolski
10. Orgacki, Heleniak, Warduliński, Chmura
11. Teska, Szopa, Szwacher, Głogowski (d)
12. Wysocki, Buszkiewicz, Musielak, Ernst
13. Majewski, Affelt, Konieczny, Łopuski
14. Bańdur, Wolski, Ogrodnik (w), Ścibak (ns)
15. Świercz, Czapla, Sroka, Budniak (w)
16. Szopa, Warduliński, Szwacher, Buszkiewicz (d)
17. Wysocki, Orgacki, Głogowski, Musielak
18. Teska, Ernst, Chmura, Heleniak (w)
19. Affelt, Czapla, Ogrodnik (ns), Ścibak (ns)
20. Sroka, Majewski, Budniak, Bańdur (d)
21. Świercz, Łopuski, Wolski, Konieczny (d)
22. Orgacki, Musielak, Ernst (d), Szopa (u)
23. Teska, Buszkiewicz, Chmura, Głogowski (d)
24. Szwacher, Wysocki, Heleniak (ns), Warduliński (w)
Finał. Wysocki, Świercz, Affelt, Teska (w)

Fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

×