Mikkel Andersen Mistrzem Europy w kategorii 85cc

W duńskim Vissenbjergu w sobotę odbyły się zawody Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach wzięło udział dwóch reprezentantów Polski Wiktor Jasiński oraz Adam Putkowski. Ten pierwszy zdobył 5 pkt i został sklasyfikowany na pozycji 12. Natomiast zawodnik BTŻ Polonii Bydgoszcz Adam Putkowski zdobył 1 pkt.

Wicemistrzostwo zdobył Dimitri Buch, a brązowy medal Andreas Olsen.

Emocji w tym spotkaniu nie zabrakło. Kilku zawodników walczyło o zdobycie złotego medalu Mistrzostw. W pierwszym biegu bardzo dobrze zaczął Andreas Olsen. W trzecim biegu swoją bardzo dobrą dyspozycję pokazał Mikkel Andersen wygrywając za 3. W swoim pierwszym biegu Wiktor Jasiński przywiózł zero. Nie było to dobre spotkaniu w wykonaniu reprezentantów.

W biegu 4. swój jedyny punkt zdobył Adam Putkowski. Obrońca tytuły z przed roku Mikkel Andersen jechał bardzo mądrze punktując w każdym biegu i tracąc zaledwie 1 pkt w całym spotkaniu o tytuł Mistrza Europy. Emocji nie zabrakło do samego końca. Odbył się dodatkowy bieg o srebrny medal. O II miejsce na podium powalczyli Dimitri Buch i Andreas Olsen. Górą okazał się być Dimitri Buch.