Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Michał Świącik o sponsorze tytularnym: „To wyjaśni się w najbliższych tygodniach”

Michał Świącik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Dawid Ociepa

Michał Świącik o sponsorze tytularnym: „To wyjaśni się w najbliższych tygodniach”

Jeszcze miesiąc temu wszystko wskazywało na to, że spółka skarbu państwa Tauron zostanie sponsorem tytularnym Włókniarza Częstochowa. Polska Grupa Energetyczna – sponsor tytularny PGE Ekstraligi zgodził się na współpracę innych firm energetycznych z klubami najwyższej klasy rozgrywkowej. Ponadto Częstochowa zorganizuje pierwszą rundę cyklu Tauron SEC 2023. W naszym magazynie jednak prezes klubu Michał Świącik zdementował te plotki, a na kilka tygodni przed startem ligi klub nadal nie ogłosił sponsora tytularnego.

Rohan Tungate: Rola kapitana to dla mnie zaszczyt

To wyjaśni się w najbliższych tygodniach, rozmawiamy tutaj z dużą firmą, która ewentualnie mogłaby godnie reprezentować to zaszczytne miano sponsora tytularnego. Firma jest godna, zacna i te rozmowy prawdopodobnie w ciągu dwóch-trzech tygodni sfinalizować. Jeżeli uda się to zrobić, będzie to wielki krok do pozyskania dużego dobrego sponsora. – przekazał portalowi czestochowskie24.pl prezes Włókniarza Michał Świącik.

Włókniarz Częstochowa od około roku prowadzi rozmowy z „dużą firmą”, która ma zostać sponsorem tytularnym. Czas rozmów może sugerować, że mowa o naprawdę sporych pieniądzach, które mogą ucieszyć kibiców spod Jasnej Góry.

Jest szansa, że nazwę tej firmy poznamy 27 marca 2023 roku o godzinie 10. Odbędzie się wtedy w Częstochowie konferencja prasowa poświęcona cyklowi Tauron SEC 2023. Teoretycznie nie jest ona związana z Włókniarzem, ale skoro od jakiegoś czasu w mediach mówi się, że to sponsor tytularny cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy ma mieć również miejsce w nazwie klubu z PGE Ekstraligi, to można przypuszczać, że właśnie na tym spotkaniu z dziennikarzami otrzymamy jakieś informacje w tej sprawie.

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *