Żużel - Best Speedway Tv

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – SpecHouse PSŻ Poznań. Stawka większa niż derby. [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – SpecHouse PSŻ Poznań. Stawka większa niż derby. [ZAPOWIEDŹ]

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – SpecHouse PSŻ Poznań. Stawka większa niż derby. [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższą niedzielę 08.05 o godz. 17, na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, dojdzie do kolejnego derbowego starcia na wielkopolskiej ziemi. Rezultat tego spotkania nie tylko potwierdzi prymat w regionie na poziomie 2 ligi żużlowej ale może okazać się kluczowy w kontekście walki o playoff i końcowe rozstawienie po fazie zasadniczej.

glowne 6
Fot. Emilia Hamerska – Lengas


Zespół Metalika Recycling Kolejarz Rawicz do tej pory odjechał dwa spotkania, po domowym zwycięstwie na inaugurację z Texom Stal Rzeszów (46:42), musiał uznać wyższość w meczu wyjazdowym z OK Bedmet Kolejarz Opole (58:32). W obu meczach z dość przyzwoitej strony pokazali się polscy liderzy Niedźwiadków Damian Dróżdż oraz Daniel Kaczmarek, choć pewnie liczyli na dużo większą zdobycz punktową.

W domowym zwycięstwie drużynie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wydatnie pomógł wywodzący się z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, młodzieżowy gość Wiktor Przyjemski, w wyjazdowym spotkaniu w Opolu już nie było tak dobrze i podobnie jak cała drużyna nie zaliczy tego występu do udanych. Z dużą dozą prawdopodobieństwa pojawi się on pod nieobsadzonym nr 14 w niedzielnym spotkaniu.

Kibice Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wciąż wiele obiecują sobie po występach zawodników z „angielskiego zaciągu”. Zarówno Sam Masters , Ryan Douglas czy tym razem nie znajdujący się w awizowanym składzie Josh Pickering, jeszcze nie wgryźli się dobrze w start tegorocznych rozgrywek ale na pewno nie są oni zawodnikami, których należy lekceważyć.

Występ w barwach Metalika Recycling Kolejarz Rawicz na domowym torze weterana Damiana Balińskiego, także nie powinien nikogo dziwić, wszak zawodnik ten wciąż potrafi dobrze punktować o czym przekonał w spotkaniu z drużyną z Rzeszowa. Z kolei Francuz Steven Goret, dostaje od menedżera Adama Skórnickiego kolejną szansę za błysk formy w Opolu, gdzie w biegu młodzieżowym nie znalazł nikogo kto by mógł go pokonać.

Drużyna SpecHouse PSŻ Poznań przyjeżdża na południe wielkopolskiego regionu opromieniona wciąż trwającą serią trzech zwycięstw. Szczególną uwagę przykuwają wyjazdowa wygrana z Texom Stal Rzeszów (48:42) oraz ostatnio odniesiona domowa wiktoria z OK Bedmet Kolejarz Opole (52:38). Cztery odjechane spotkania to na pewno niewątpliwy plus Skorpionów wydających się najlepiej rozjeżdżonych na ten moment rozgrywek.

Stabilny zbilansowany skład na czele którego szczególnie mocnym blaskiem błyszczy postać rozpędzonego łotewskiego młodzieżowca Francisa Gustsa. Młody zawodnik wypożyczony z Betard Sparty Wrocław zdobywa nie tylko swoje punkty ale także w potrzebie uzyskania dobrego wyniku, jest posyłany do boju w miejsce nie zawsze dobrze punktujących seniorów.

Skorpiony w walce o główny cel sezonu jakim są playoffy i walka w nich o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, mogą również liczyć na doświadczenie i dobrą jazdę pozostałych zawodników. Rune Holta poza słabym inauguracyjnym występie w Tarnowie, notuje coraz lepsze rezultaty spełniając tym samym pokładane w Nim nadzieję wielu kibiców.

Podobne dobre wejście w tegoroczne rozgrywki notuje Duńczyk Jonas Seifert-Salk, wydający się być dużo dojrzalszym zawodnikiem po udanym pierwszym zeszłorocznym starcie w barwach SpecHouse PSŻ Poznań.

Dobre występy przeplatane jazdą w kratkę notują Robert Chmiel oraz nieobecny ze względu na zapalenie płuc Kevin Fajfer. Obaj przywozili jednak dość ważne punkty i na pewno stać ich na dużo lepszą jazdę w kolejnych meczach. Menedżera Tomasza Bajerskiego może również martwić dotychczasowa rwana jazda Kacpra Gomólskiego ale wszyscy znają jego potencjał, który w każdej chwili może znowu pokazać.

Co do nieobsadzonych pozycji 4 (ZZ) oraz młodzieżowca na pozycji 7, analizując kalendarz ligowy nie tylko w Polsce można wysnuć pewne przypuszczenia kto te miejsca obsadzi. Wielce prawdopodobne że to właśnie w tym spotkaniu kibice poznańskich Skorpionów doczekają się debiutu w żółto czarnych barwach słynnego Brytyjczyka Chrisa „Bombera” Harrisa! Po raz kolejny można też liczyć na występ niedawnego rekonwalescenta dostępnego w tym dniu młodzieżowca Fogo Unii Leszno Damiana Ratajczaka.

Przed kibicami obu drużyn wielkie święto żużla, zapowiada się pasjonująca rywalizacja nie tylko na torze ale i na trybunach, bo z pewnością do Rawicza uda się wielu kibiców z nieodległej stolicy Wielkopolski. Jest zatem bardzo duża szansa, że w niedzielę będziemy świadkami meczu mogącego rozstrzygnąć się dopiero w ostatnich biegach czego wszystkim kibicom zgromadzonym na popularnym „Florku” życzymy!

Awizowane składy:

Reklamy
awizowany Rawicz
Fot. facebook Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
awizowany Poznan
Fot. facebook PSŻ Poznań


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×