Żużel - Best Speedway Tv

03# Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Niedźwiadki znowu obeszły się smakiem finału [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

03# Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Niedźwiadki znowu obeszły się smakiem finału [PODSUMOWANIE]

03# Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Niedźwiadki znowu obeszły się smakiem finału [PODSUMOWANIE]

Start w sezonie 2022 był pierwszym samodzielnie odjechanym zaraz po ogłoszeniu zakończenia bliskiej współpracy z ekstraligową Fogo Unią Leszno. Została zbudowana bardzo szeroka kadra, która także jakościowo miała przynieść ze sobą dobre wynik w nadchodzących rozgrywkach. Drużyna, której nie dużo brakło by poprawić ubiegłoroczny wynik a więc Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, trzecia drużyna sezonu 2022 w 2 lidze żużlowej.



Ubiegłoroczny awans drużyny Metalika Recycling Kolejarz Rawicz do fazy play-off narobił z pewnością sporego apetytu po sięgnięcie o coś więcej w kolejnych rozgrywkach. Zbudowana szeroka kadra zespołu gdzie główny prym mieli wieść zawodnicy na co dzień startujący również w brytyjskich ligach, wyglądała dość solidnie, więc przedsezonowe nadzieje na lepszy niż poprzednio rezultat były jak najbardziej uzasadnione.

galeria 1 6


Z racji usamodzielnienia drużyna Metalika Recycling Kolejarz Rawicz musiała oczywiście przejść ogromną rewolucję kadrową, nie mogąc już korzystać w głównej mierze z siły zawodników Fogo Unii Leszno. Efekt nowych porządków nie był widoczny od razu ale nie zniechęciło to nikogo do poprawy tego stanu rzeczy. Przełamanie nastąpiło na wyjeździe w Daugavpils, gdzie wygrana 45:44 po dramatycznych okolicznościach przyszła dopiero w ostatnim biegu, od tej wiktorii Niedźwiadki zaliczyły serię sześciu kolejnych zwycięstw, które wyniosły zespół na pierwsze miejsce w tabeli.

Za zwycięskie wyniki Metalika Recycling Kolejarz Rawicz odpowiadało głównie trio żużlowców, którzy przekroczyli średnią biegową powyżej dwóch punktów na bieg a byli to Daniel Kaczmarek oraz duet Australijczyków Josh Pickering oraz Sam Masters. Bardzo mocnym uzupełnieniem liderów byli tez rutynowany Damian Baliński oraz kolejni znawcy wyspiarskich torów Australijczyk Ryan Douglas oraz Brytyjczyk Tom Brennan.

galeria 2 4


Dość nieoczekiwanie jednym ze słabszych punktów w ekipie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz okazał się jeden z liderów w poprzednim roku a więc Damian Dróżdż. Zawodnicy młodzieżowi głownie wspierani przez gościnne występy Wiktora Przyjemskiego oraz Krzysztofa Sadurskiego także nie udźwignęli ciężaru zdobywania lepszych punktów na przeciwnikach.

galeria 3 6


Na koniec warto spojrzeć na liczby jakie Niedźwiadki z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wykręciły w minionych rozgrywkach 2 ligi żużlowej.



Klasyfikacja zawodników w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Daniel Kaczmarek14693017101200002,1169,57
2.Josh Pickering945141711200112,1119,67
3.Sam Masters114617149500012,0658,80
4.Damian Baliński104010149500201,9007,44
5.Ryan Douglas1050161212700301,8608,40
6.Tom Brennan8338910400201,8186,50
7.Damian Dróżdż114878161401201,2084,82


Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Wiktor Przyjemski416653200002,1257,75
2.Błażej Wypior13011100001,3333,00
3.Krzysztof Sadurski413314400011,3083,75
4.Steven Goret7254461010001,2003,71
5.Bartosz Curzytek27012400000,7142,00
6.Kacper Kłosok310004600000,4001,33
7.Nick Skorja13001200000,3331,00
8.Aleksander Grygolec13000100110,0000,00



Wyniki w sezonie 2022:

1. Budmax-Stal Polonia Piła 43:47 (W)
2. Texom Stal Rzeszów 46:42 (D)
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 32:58 (W)
4. SpecHouse PSŻ Poznań 38:51 (D)
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 45:44 (W)
6. Unia Tarnów 58:32 (D)
7. Unia Tarnów 55:35 (W)
8. Optibet Lokomotiv Daugavpils 52:38 (D)
9. SpecHouse PSŻ Poznań 53:37 (W)
10. OK Bedmet Kolejarz Opole 48:42 (D)
11. Texom Stal Rzeszów 44:46 (W)
12. Budmax-Stal Polonia Piła 58:32 (D)

Półfinał Play-off

SpecHouse PSŻ Poznań 41:49 (D), 44:46 (W)



Bilans w sezonie 2022:

12 meczów, 21 Punktów, 5 Bonusów, 8 Zwycięstw, 0 Remisów,
4 Porażki (+2 porażki w play-off), Bilans małych punktów +68



Foto: Emilia Hamerska-Lengas


Zostaw komentarz

×