Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Mecz w Rzeszowie przerwany po 10. biegach. Texom Stal z pierwszym zwycięstwem

Mecz

Autor: Bartosz Glapiak

Mecz w Rzeszowie przerwany po 10. biegach. Texom Stal z pierwszym zwycięstwem

Texom Stal Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Zawodnicy z Podkarpacia zwyciężyli w zaległym spotkaniu pierwszej rundy 2. Ligi Żużlowej pokonując drużynę OK Bedmet Kolejarza Opole 30:28. Sędzia zakończył mecz po dziesięciu wyścigach, gdyż nad stadionem przeszły opady deszczu, które uniemożliwiły dalsze rozegranie zawodów.

Mecz
Mecz w Rzeszowie przerwany po 10. biegach. Texom Stal z pierwszym zwycięstwem 2

Żużlowy weekend rozpoczął zaległy mecz z inauguracyjnej rundy. W pierwszym podejściu do spotkania na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne, które także i tym razem dały o sobie znać. Rzeszowianie liczyli na przełamanie złej passy i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na początku dopisało im szczęście. Gospodarze wyszli na prowadzenie w biegu juniorskim. W pierwszej jego odsłonie upadł Petr Chlupac, który został wykluczony z powtórki. W niej z kolei na start spóźnił się Jakub Poczta i w rezultacie pod taśmą zostali tylko Markus Birkemose i Mateusz Majcher, którzy spokojnie dojechali do mety. Po pierwszej serii startów na tablicy widniał wynik 14:9.

Goście nie dali za wygraną i odpowiedzieli wykorzystując ten sam błąd. W szóstej odsłonie dnia za przekroczenie czasu dwóch minut wykluczony został Dawid Lampart. Zastępujący tego dnia Pontusa Aspgrena Bartłomiej Kowalski i Oskar Polis nie mieli problemu z uporaniem się z juniorem gospodarzy. Opolanie odrobili straty z nawiązką w następnym wyścigu, kiedy to Kevin Woelbert niespodziewanie przyjechał na ostatniej pozycji.

Pogoda pozwoliła na rozegranie jeszcze trzech wyścigów. Kluczowe znaczenie miał bieg nr 10. W nim drugie ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej otrzymał Jacob Thorssell. Szwed został wykluczony z powtórki, do której ponownie wyjechali osamotnieni gospodarze. Awizowany do tej gonitwy Jakub Poczta po upadku w czwartej gonitwie był niezdolny do jazdy. Tym samym zespół Texom Stal Rzeszów wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Jak się okazało, wystarczyło ono do zwycięstwa. Na stadionem przy ulicy Hetmańskiej rozpętała się ulewa, w związku z czym sędzia zaliczył wyniki i zakończył mecz.

Punktacja:

Texom Stal Rzeszów: 30
9. Paweł Miesiąc (2,2,1) 5
10. Kevin Woelbert (1,0,-) 1
11. Hubert Łęgowik (0,3,2) 5
12. Eduard Krcmar (1*,0,3) 4+1
13. Dawid Lampart (2,w,3) 5
14. Markus Birkemose (3,3,1,0) 7
15. Mateusz Majcher (2,1) 3

OK Bedmet Kolejarz Opole: 28
1. Bartłomiej Kowalski (3,2,3,3) 11
2. Oskar Polis (0,2*,2*) 4+2
3. Zastępstwo zawodnika
4. Adrian Cyfer (1,2,1*,0) 4+1
5. Jacob Thorssell (3,3,2,w) 8
6. Jakub Poczta (w,w,ns) 0
7. Petr Chlupac (w,1) 1

Fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×