Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej w maju. Poznaliśmy konkretną datę

Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej w maju. Poznaliśmy konkretną datę

Mecz Narodów w Łodzi jest imprezą, która obdywa się od kilku lat na łódzkiej Moto Arenie. Dzisiaj prezes łódzkiego klubu przekazał, że zawody noszące imię Heleny Skrzydlewskiej odbędą się 12 maja. Będzie to dzień po Grand Prix na Stadionie Narodowym.

Wcześniej w Łodzi odbędzie się jeszcze większa impreza, gdyż obiekt Orła będzie gospodarzem Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw PGE Ekstraligi im. Zenona Plecha. Jak powiedział na specjalnej konferencji prasowej Witold Skrzydlewski będący głównym organizatorem zawodów, majowy termin nie został wyznaczony przez przypadek, a złożyło się na niego kilka czynników.

– Data 12 maja nie jest przypadkowa. Z jednej strony to pierwszy wolny termin, który mogliśmy zarezerwować. Poza tym nie chcielibyśmy być bardzo zależni od pogody, więc uznaliśmy, że maj powinien być dobrym rozwiązaniem – mówił na konferencji prasowej prezes Skrzydlewski.

Sternik klubu z centralnej Polski zradził również, jak wyglądać będzie sprzedaż biletów. Kibice będą mogli nabyć wejściówki przez internet, ale w bardzo ograniczonej liczbie (1-2 sektorów). Pozostałe bilety będzie można zakupić w kwiaciarniach sieci Skrzydlewskiego. Miejsca na stadionie nie będą numerowane, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

– Sprzedaż ma ruszyć od 15 marca w sieci naszych kwiaciarni na terenie Łodzi, Zgierza, Głowna, Brzezin czy Łowicza. Jeden, maksymalnie dwa sektory będą natomiast dostępne w sprzedaży internetowej. Wcześniej na oficjalnej stronie klubu zamieścimy informację, w której kwiaciarni będzie sprzedawany dany sektor. Miejsca nie będą numerowane. Ceny nie są jeszcze znane. Ogłosimy je później, ale wiadomo, że będą one atrakcyjne, bo zawody mają służyć promocji żużla w Łodzi. Chcemy wypełnić nasz stadion. Dodam, że dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Wkrótce poinformujemy o konkretach.

W zeszłorocznej edycji Meczu Narodów, który odbył się dzień po finale Drużynowego Pucharu Świata, mogliśmy zobaczyć takich zawodników jak: Jason Doyle czy Tai Woffinden. Prezes Skrzydlewski na konferencji przekazał, że w tym roku również będzie chciał, aby na liście startowej znaleźli się znani z PGE Ekstraligi żużlowcy. Nie zabraknie miejsca również dla reprezentantów Orła Łódź.

– Teraz jest czas na skompletowanie stawki. Nazwiska uczestników będziemy zdradzać stopniowo. Chcemy jednak, żeby było ciekawie, więc na pewno spróbujemy również ściągnąć żużlowców z PGE Ekstraligi. Oczywiście, ta impreza nie może odbyć się bez reprezentantów Orła, więc ich na pewno należy spodziewać się na liście startowej – wyjaśnił Witold Skrzydlewski.

FB IMG 1708600177840
Fot. Roman Biliński
FB IMG 1708600187642
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

1 odpowiedź do “Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej w maju. Poznaliśmy konkretną datę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *