Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mateusz Cierniak nie ma „kupy w gaciach” przed wyjazdem na wymagający tor

Mateusz Cierniak
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Mateusz Cierniak nie ma „kupy w gaciach” przed wyjazdem na wymagający tor

Starcie Orlen Oil Motoru Lublin z Betard Spartą Wrocław zostało opóźnione z powodu prac prowadzonych na torze po zdjęciu plandeki. W rozmowie przed kamerami Canal+ o radzenie sobie na wymagających torach został zapytany Mateusz Cierniak. Zawodnik U24 Motoru nie gryzł się w język.

Tor w Lublinie został nieco przemoczony przez wodę, jaką przyjmowała przez wiele godzin plandeka. W Lublinie prowadzone są jednak prace mające na celu doprowadzenie nawierzchni do jak najlepszego stanu. Spotkanie ruszy z opóźnieniem, ale nic raczej nie stoi na przeszkodzie, by zostało ono odwołane. Korzystając z dodatkowego czasu antenowego dziennikarz Canal+, Piotr Kaczorem zapytał Mateusza Cierniaka o to, jak on się zapatruje na jazdę na trudniejszych torach, bo taki może spotkać go w hicie PGE Ekstraligi. Zawodnik odparł, że „nie ma on raczej kupy w gaciach”, gdy musi rywalizować na wymagającej nawierzchni.

Hmm, zależy kiedy. To chyba najlepsze określenie. Zależy od trudności toru. Na przykład w Gorzowie tor był przyczepny, nie był jakiś dziurawy czy podchwytliwy, po prostu przyczepny. A na takich torach zazwyczaj czuję się fajnie. W tym sezonie różnie bywa, bo jadę na jakiś trudniejszy tor, nie zawsze trafię z przełożeniem albo silnikiem, to później się męczę. Generalnie nie mam czegoś takiego, że jak widzę ciężki tor, to przysłowiowa „kupa w gaciach”, tylko mam obycie z trudnymi torami i wiem, czego mogę się spodziewać […] Nie mam czegoś takiego, że się boję — przyznał szczerze Cierniak w rozmowie z Piotrem Kaczorkiem na antenie Canal+Sport.

Wychowanek tarnowskiej Unii rozbawił swoją wypowiedzią dziennikarzy Canal+, a także z pewnością wielu widzów przed telewizorami. Mała dawka humoru z pewnością umiliła czas oczekiwania na początek meczu Orlen Oil Motoru Lublin z Betard Spartą Wrocław. Co najważniejsze, Mateusz Cierniak nie skłamał. Pokazywał już wielokrotnie w swojej karierze, że potrafi rywalizować na bardzo przyczepnych nawierzchniach.

SEC Challenge na żywo
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
Mateusz Cierniak
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *