Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kibice Motoru Lublin będą walczyć o stadion. Zaplanowana akcja po meczu z GKM-em

kibice motoru lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Kibice Motoru Lublin będą walczyć o stadion. Zaplanowana akcja po meczu z GKM-em

O nowym stadionie żużlowym w Lublinie mówi się od dawna. Plany były naprawdę ambitne, ale póki co nic nie dzieje się w kierunku faktycznego rozpoczęcia budowy nowego obiektu. Kibice mają dość i chcą wziąć sprawy w swoje ręce. A przynajmniej pokazać władzom miasta czarno na białym (a właściwie żółto), że oczekują jakichś wiążących decyzji.

Orlen Oil Motor Lublin w niedzielny wieczór zmierzy się w hitowym spotkaniu PGE Ekstraligi z Betard Spartą Wrocław. Wydarzenie zorganizowane przez kibiców będzie miało jednak miejsce przy okazji kolejnego domowego spotkania. Po piątkowym meczu przeciwko ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz 7 czerwca kibice mają ruszyć prosto ze stadionu pod lubelski ratusz. O akcji poinformował znany i lubiany Marcin Wójcik, za pośrednictwem profilu na Facebooku Speedway Euphoria.

Witam bardzo serdecznie wszystkich kibiców żużlowego Motoru Lublin. Zazwyczaj przychodzi nad stadion albo pod stadion albo na stadion. 7 czerwca po meczu z GKM Grudziądz wszyscy na żółto i wszyscy pójdziemy po stadion. Będzie to wielki marsz kibiców Motoru Lublin pod lubelski ratusz. W końcu ten nowy stadion naprawdę nam się wszystkim należy. 7 czerwca po meczu z GKM-em nie idziemy do domu, tylko Zamoyską do góry i pod ratusz. To będzie naprawdę żółty spacer! – powiedział do kamery Marcin Wójcik, frontman kabaretu Ani Mru Mru.

W Lublinie mają dość tego, że miejsca na trybunach są bardzo ograniczone. Boom na żużel w tym mieście jest nieprawdopodobny i z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że kibice aktualnych drużynowych mistrzów Polski wypełniliby nawet dwa razy większy stadion. Być może marsz pod lubelski ratusz w najbliższy piątek coś w tej sprawie zmieni.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
20230611 DSC05592 1
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×