Żużel - Best Speedway Tv

Marek Cieślak wraca do Tarnowa! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Marek Cieślak

Marek Cieślak wraca do Tarnowa!

Marek Cieślak wraca do Tarnowa!

Marek Cieślak w swojej karierze trenerskiej osiągał wiele sukcesów zarówno z Reprezentacją Polski, jak i z klubami w różnych ligach. W latach 2012-2014 prowadził zespół Unii Tarnów, z którą przez 3 sezony zdobył złoty i dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Teraz legendarny szkoleniowiec podpisał kontrakt z Grupą Azoty, na mocy którego wraca do Tarnowa, ale w nieco innej roli.

W nowej drużynie Marek Cieślak w sezonie 2022 ma mieć rolę konsultanta, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzanie treningów, wybór zawodników do składu meczowego, prowadzenie drużyny w wybranych spotkaniach, oraz współpracę z trenerem przy szkoleniu juniorów. Były selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski ma również promować sponsora tarnowskiego klubu poprzez pokazywania loga spółki podczas transmisji żużlowych, w których Cieślak wystąpi w roli eksperta.

„Grupa Azoty od wielu lat wspiera tarnowski żużel. Po ubiegłorocznym spadku do niższej ligi to wsparcie jest szczególnie ważne. Ponowne nawiązanie współpracy z trenerem Markiem Cieślakiem to jeden z filarów, na którym chcemy oprzeć wspieranie sukcesów zawodników tarnowskiego żużla. Wspólnie z klubem wypracowaliśmy rozwiązanie, które ma realną szansę odbudować mocną pozycję tarnowskiego żużla w polskim speedwayu” – mówi Prezes Zarządu Grupy Azoty na łamach internetowej strony Unii Tarnów.

Współpraca z Grupą Azoty, która od wielu sezonów nieprzerwanie wspiera tarnowski żużel, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Wierzę, że forma wsparcia tarnowskiego żużla, na jaką w tym sezonie zdecydowała się Grupa Azoty, przyniesie wymierne efekty dla Unii Tarnów. Dziesięć lat temu wspólnie zdobyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a później kolejne medale, klub ma bogatą tradycję. Przychodzę do Tarnowa, aby swoją wiedzą i doświadczeniem pomóc odbudować pozycję tarnowskiego żużla oraz systematycznie podnosić poziom sportowy i organizacyjny klubu – powiedział Marek Cieślak dla unia.tarnow.pl.

Warto również przypomnieć, że Marek Cieślak w tym roku ma pracować w roli eksperta żużlowego dla Canal+. Początkowo wydawało się, że podjęcie tej pracy będzie oznaczało przerwę od prowadzenia drużyn, ale szkoleniowiec najwyraźniej zamierza pogodzić obie role. Oczywiście Cieślak nie będzie już oficjalnie trenerem, lecz konsultantem, ale obowiązki, które ma mieć w Tarnowie nie różnią się znacznie od tych, które posiada większość szkoleniowców.

foto 1
fot. unia.tarnow.pl

fot. Paweł Wilczyński

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×