Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska/Ligi Zagraniczne

Marcus Birkemose rozstał się z klubem w Danii

Birkemose

Autor: Jakub Żak

Marcus Birkemose rozstał się z klubem w Danii

Birkemose w swojej ojczyźnie podczas tegorocznych rozgrywek reprezentował barwy Region Varde Elitesport, ale za prośbą zawodnika kontrakt rozwiązano, na co zgodził się klub.

280793504 1109387656287039 5151416071378765766 n
Marcus Birkemose rozstał się z klubem w Danii 2

Mimo wieku Birkemose ma już na swoim koncie kilka sukcesów takich jak brąz w IM Danii, srebro w DMŚJ i złoto IME U19, oraz był częścią składu, który w 2020 roku stanął na podium w Speedway of Nations w Lublinie. Teraz na stronie klubu z Outrup opublikowano oświadczenie, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy. Młody Duńczyk miał poprosić o zwolnienie z dotrzymania warunków umowy, ale nie wiadomo, co było powodem tej decyzji.

„Absolutnie kluczowe i nieuniknione w zestawie wartości RVE jest to, że zawsze zespół jest na pierwszym miejscu i nikt nie jest ponad zespołem. Kierownictwo sportowe RVE podejmuje decyzje, które są najlepsze dla drużyny w danym momencie. RVE w żaden sposób nie stanie na drodze młodego talentu żużlowego i życzymy Team Birkemose powodzenia w dalszej podróży” – czytamy na stronie Region Varde Elitesport.

Przypomnijmy, że w tym sezonie Marcus został wypożyczony z Gorzowa do Stali Rzeszów, gdzie w 2. Lidze Żużlowej notuje bardzo dobre występy i na razie będzie to jego jedyny klub.

fot. MWT Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *