Żużel - Best Speedway Tv

Marcin Nowak opowiedział o swoich występach w roku 2021 i planach na nadchodzący sezon i nie tylko | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Marcin Nowak opowiedział o swoich występach w roku 2021 i planach na nadchodzący sezon i nie tylko

Marcin Nowak

Marcin Nowak opowiedział o swoich występach w roku 2021 i planach na nadchodzący sezon i nie tylko

Marcin Nowak gościł w magazynie eWinner 1. Ligi Żużlowej organizowanym we współpracy portali BestspeedwayTV oraz polskizuzel.pl. Zawodnik łódzkiego Orła podczas rozmowy z Dawidem Procajło oraz Pawłem Jadachem opowiedział o swoich odczuciach związanych z plotkami łączącymi Adama Skórnickiego z Kolejarzem Rawicz, występach w 2021 roku w Polsce i Szkocji, osobistych planach na nadchodzący sezon, składzie i szansach Orła na awans do Ekstraligi.

– Wiele się mówi, że Adam Skórnicki może za chwilę zostać trenerem Kolejarza Rawicz. Czy jesteś zaskoczony tymi pogłoskami?

– Nie będę ukrywał, że trochę jest to szokujące, ale to nie są żadne konkretne wypowiedzi. Nie ma na razie co tego roztrząsać, żadna ze stron na razie nie wyraziła swojej opinii, więc jestem spokojny.

Reklamy

– Jakbyś ocenił swój ostatni sezon?

-Ten sezon w zawodach ligowych nie układał się po mojej myśli. […] Troszkę w tym wszystkim się pogubiłem, ale ten sezon na pewno mnie nauczył dużo pokory. Mimo, że średnia nie powala, to uważam, że po tym sezonie jestem lepszym zawodnikiem. Niektóre z celów udało się spełnić, bo udało mi się awansować do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski […]. Średnią zdecydowanie sobie założyłem wyższą przed startem tych rozgrywek […]. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie wrócę mocniejszy.

– Marcin czy „pokochałeś” angielskie i szkockie tory czy jednak polskie są lepsze?

[…] Niektóre tory są naprawdę fantastyczne do widowiskowego ścigania, ale są takie tory, gdzie liczy się tylko start i przygotowanie takich torów pozostawia wiele do życzenia, więc tak pół na pół.

– Czyli jednak uważasz, że polskie tory są lepsze?

– W większości tak, chociaż mój domowy tor w Glasgow naprawdę nie odstaje przygotowaniem i geometrią od torów polskich.

– A do jakiego toru w Polsce jest według Ciebie najbardziej zbliżony?

– Może troszkę węższe Opole z dłuższymi prostymi, ale za to dużo bardziej ma podniesione łuki, co wpływa na widowisko. Nigdy nie miałem okazji startować na innym torze z aż tak bardzo podniesionymi łukami.

– Jakbyś ocenił skład Orła na ten sezon? Myślisz, że czegoś będzie brakować?

– Znowu powiem, że ciężko w tym momencie powiedzieć. Na pewno nasza kadra jest liczniejsza w tym sezonie, więc trener będzie miał większy wachlarz możliwości. Doszło dwóch naprawdę bardzo dobrych zagranicznych zawodników – Timo Lahti i Niels Kristian Iversen, który ma duże doświadczenie na arenach międzynarodowych. Niels Kristian Iversen na pewno ubiegłego sezonu nie zaliczy do udanych, wyjechał na tor to kontuzja, wyleczył kontuzję to znowu jakiś upadek. […] Nie wydaje mi się, żeby powiedział ostatnie słowo i na pewno będzie walczył o powrót do wysokiej formy. Odpowiadając na pytanie – uważam, że drużyna może być faktycznie mocniejsza. Dużo też zależy od mojej postawy.

– Jak uważasz, czy Orzeł Łódź ma szansę powalczyć o Ekstraligę?

– Ciężko powiedzieć, łatwiej by mi było odpowiedzieć na to pytanie po 2 kolejkach. Wiadomo, że przed sezonem opinie ekspertów są różne. Zazwyczaj w wywiadach przytaczam taki przykład: W ubiegłym sezonie chyba nikt nie stawiał na to, że Unia Tarnów spadnie z 1. Ligi, a Ostrovia Ostrów Wielkopolski awansuje. Żużel jest sportem nieprzewidywalnym, za to go ludzie kochają. Może to dobrze, że nikt nas nie stawia w roli faworyta. Możemy robić swoje i skupić się na ciężkiej pracy.

– W tym roku na Motoarenie odbędą się zawody z cyklu SEC. Czy chciałbyś startować w tych zawodach jako dzika karta?

– Nie ma co ukrywać, od razu, gdy się dowiedziałem o tych zawodach, dopisałem wystąpienie na nich jako dzika karta do listy celów. Byłoby to po części spełnienie mojego marzenia, […] więc na pewno bym się bardzo cieszył i chciałbym powalczyć o jak najlepszy wynik.

– Jakie masz cele na następny sezon?

– O jednym już mówiłem, wystąpienie z dziką kartą. Poza tym niezmiennie zakwalifikować się do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. […] Będę ciężko pracował, żeby osiągnąć te cele.

Cały magazyn do zobaczenie tutaj.

fot. Facebook KŻ Orzeł Łódź

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×