Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Marcin Nowak o swojej współpracy z trenerem mentalnym – „Polecam to każdemu kto ma problem z nadmiernym stresem”

Marcin Nowak

Autor: Dawid Procajło

Marcin Nowak o swojej współpracy z trenerem mentalnym – „Polecam to każdemu kto ma problem z nadmiernym stresem”

Żużel jest dyscypliną sportową, która dostarcza wszystkim jego uczestnikom wielu emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. W ostatnich latach można zaobserwować jak bardzo rozwinęła się psychologia sportowa poprzez pracę zawodników z ich trenerami personalnymi. Budowanie siły mentalnej poprzez pracę nad własną osobowością przezwyciężając napotkany stres, jest z pewnością kluczem do każdego sukcesu, który również można wykorzystać w innych dziedzinach życia. Marcin Nowak opowiada w naszym Magazynie Żużlowym jak to było w jego przypadku.
galeria 1 2
Marcin Nowak o swojej współpracy z trenerem mentalnym – „Polecam to każdemu kto ma problem z nadmiernym stresem” 3


Marcin Nowak to żużlowiec mający już niemałe doświadczenie w uprawianiu swojej dyscypliny. Jak sam mówi współpraca jaką rozpoczął z trenerem personalnym Leszkiem Furmannem, nie miała być tylko chwilową poduszką ochronną. – To jest współpraca zdecydowanie długofalowa, to nie jest tak, że z dnia na dzień Leszek tak po prostu dotknie palcem i powie, „o Ty już jesteś mentalnie nie do zdarcia”, zdecydowanie to tak nie wygląda. Wychowanek Unii Leszno podkreśla z zadowoleniem, że praca ta przynosi mu wymierne korzyści. – Ja naprawdę widzę efekty tej współpracy, Leszek też potrafi mi dać odpowiednie ćwiczenia, gdy jestem za mocno pobudzony, to jak obniżyć ten stres, gdy za mało to gdzie go trzeba podbić.

Janusz Kołodziej: „Ja będę się starał tak jak w poprzednim sezonie jak i innych latach też o jak najlepszy wynik, a co z tego wyniknie to czas pokaże”


Zawodnik Texom Stali Rzeszów uważa, że w obecnych czasach sfera mentalna w sporcie żużlowym bardzo wiele znaczy. – Wiadomo żużel jest to sport techniczny i głównie motocykl oraz przygotowanie fizyczne odpowiada za wynik ale i głowa też jest w tym wszystkim ważnym ogniwem, ja u siebie widzę efekty mimo iż sportowo jest raz lepiej raz gorzej. Marcin Nowak zdradza jak bliską relację należy podjąć z trenerem personalnym by każdego dnia nie zapominać o celu pracy nad własną osobą. – Często po meczu Leszek już od razu do mnie pisze, pytając jak przeżycia by mówić od razu z gorącą głową i później ja reaguje na to.

galeria 2
Marcin Nowak o swojej współpracy z trenerem mentalnym – „Polecam to każdemu kto ma problem z nadmiernym stresem” 4


Były zawodnik Orła Łodź Marcin Nowak bazując na swoim przykładzie wskazuje wszystkim chcącym przezwyciężyć stres, drogę, którą on sam podąża. – Polecam to każdemu kto ma problem z nadmiernym stresem by się udać do psychologa bądź trenera mentalnego. To już nie są te czasy, że każdy kto poszedł do psychologa to już świr. Nowy nabytek rzeszowskich żurawi potwierdza, że obecny sport zawodowy wymaga od człowieka coraz więcej także w sferze psychologii. – Głowa to jest też taki element tym bardziej w sporcie zawodowym, że trzeba nad nią pracować, tak jak pracujemy nad sylwetką na motocyklu czy też kondycją fizyczną, tak samo trzeba trenować głowę – podsumowuje swoją wypowiedź zawodnik.


Foto: Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *