Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Marcin Nowak o swoich celach na najbliższy sezon

Marcin Nowak

Autor: Paweł Płóciniak

Marcin Nowak o swoich celach na najbliższy sezon

Marcin Nowak był niedawno gościem magazynu Best Speedway TV. W sezonie 2023 ujrzymy go na niższym poziomie rozgrywkowym niż do tej pory, ponieważ zamienił on Orzeł Łódź na Texom Stal Rzeszów. W magazynie opowiedział o celach na zbliżający się sezon w nowych barwach.

Nadmiar zawodników i rywalizacja o skład problemem Stali Rzeszów?

Marcin Nowak w sezonie 2022 reprezentował Orzeł Łódź, wychowanek Unii Leszno wystąpił w 18 meczach i 91 biegach zdobywając 138 punktów i 15 bonusów. Dało mu to średnią na poziomie 1,681 punktu na bieg. Na sezon 2023 zamienił 1 ligę na 2. i wystąpi w drużynie określanej mianem faworyta rozgrywek, czyli Stali Rzeszów. W magazynie Best Speedway TV opowiedział o swoich celach.

Zakładam gdzieś tam te cele, przecież razem z Leszkiem (Leszek Furman psycholog sportowy współpracujący właśnie z Nowakiem) omawiamy te cele, gdzieś tam na bieżąco jesteśmy. Wspólnie do tego dochodzimy, że tak powiem. Też na te cyferki patrzymy, mimo wszystko, bo nie da się inaczej i też te cyferki pokazują, w jakiej formie byłem i jestem. Jednak nie powiem o tych celach indywidualnych, bo w zeszłym roku ani ze średnią się nie spełniło, ani tej dzikiej karty nie dostałem, więc ja tutaj dzisiaj nie mogę powiedzieć – powiedział Marcin Nowak

Nowy nabytek Texom Stali Rzeszów liczy na to, że dostanie się do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski, Żałuje, że nie udało się tego zrobić w zeszłym roku i chciałby, żeby jeden z turniejów znowu odbył się na stadionie w Rzeszowie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *