Żużel - Best Speedway Tv

Madsen wygrywa inaugurację SEC | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Madsen wygrywa inaugurację SEC

Pierwsza runda SEC przyniosła wszystkim kibicom wiele emocji, niestety występ reprezentantów Polski pozostawiał sporo do życzenia. Inaugurację wygrał zwycięzca cyklu z 2018 roku Leon – Madsen, który podczas całego turnieju zdobył 12 punktów. Podium uzupełnili Robert Lambert i Nicki Pedersen, którzy zdobyli po 14 punktów. Madsen jechał świetnie, wygrał dwa pierwsze biegi. Później jednak forma się posypała i przywiózł 0,1 a potem 2. Ostatecznie Duńczyk dostał się do barażu, w którym jako ostatni wybierał kask. Jadąc z trzeciego, teoretycznie najsłabszego pola startowego przyjechał drugi i zapewnił sobie awans do finału. Również przed nim Madsen wybierał kask jako ostatni. Ostatecznie startował z 4. pola dzięki życzliwości Bartka Smektały, który wziął kask biały. Chociaż patrząc na formę i prędkość Madsena, wygrałby pewnie niezależnie od pola.

Dużym zaskoczeniem tych zawodów był występ Timo Lahtiego, który do cyklu wszedł za kontuzjowanego Lebiedeva. Fin zdobył 8 punktów, tyle co Kacper Woryna, a w klasyfikacji generalnej wyprzeda m.in takich zawodników jak: Grigorij Łaguta, Krzysztof Kasprzak i Vaclav Milik.

sec
Madsen wygrywa inaugurację SEC 2

Nie da się zaprzeczyć, że blado wypadli Polacy. Kacper Woryna zawody zakończył na 8. miejscu, a Kasprzak na 10. Smektała i Zmarzlik zdobyli kolejno miejsca 4 i 5. Smektała nie zawiódł, pojechał dobre zawody i dostał się do finału wygrywając baraż a Zmarzlik rozczarował. Od mistrza świata w takich zawodach wymaga się minimum podium, on tymczasem odpadł w barażu, a podczas rundy zasadniczej w biegu 12. pokonał go nawet David Bellego.

Mimo słabszej dla Polaków rundy, inauguracja na Motoarenie w Toruniu jest zapowiedzią świetnego wyrównanego cyklu, którego zwycięzca za rok pojedzie w SGP.