Żużel - Best Speedway Tv

Mads Hansen: "Moje przygotowania do sezonu 2023 idą perfekcyjnie, tak jak sobie zaplanowałem" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mads Hansen

Mads Hansen: „Moje przygotowania do sezonu 2023 idą perfekcyjnie, tak jak sobie zaplanowałem”

Mads Hansen: „Moje przygotowania do sezonu 2023 idą perfekcyjnie, tak jak sobie zaplanowałem”

Mads Hansen po sezonie 2022 przeniósł się z Trans MF Landshut Devils do Zdunek Wybrzeża Gdańsk i przygotowuje się obecnie do sezonu 2023. W rozmowie z klubowymi mediami zdradził, że w przyszłym sezonie czeka go aż 70 imprez. Duńczyk opowiedział także o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu.

Mads Hansen w sezonie 2022 startował w barwach ekipy Trans MF Landshut Devils i zanotował dość udany sezon. W całym minionym roku odjechał 16 spotkań i 72 razy pojawił się na torze. Wygrał 13 biegów, 28 razy był drugi a 16 razy trzeci. W 15 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,625 co było trzydziestym wynikiem w całej lidze.

Mads Hansen udzielił niedawno wywiadu klubowym mediom w którym zdradził, że w przyszłym sezonie czeka go aż 70 imprez oraz opowiedział także o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu.

– Razem z występami indywidualnymi celuję w około 70 imprez, więc mniej więcej tyle, co w poprzednim roku. Myślę, że zmiana przepisów w postaci pozwolenia zawodnikom na starty w czterech ligach to dobry ruch, choć akurat ja nie zamierzam na razie z tego korzystać. W dużym stopniu będę koncentrował się na tym, aby awansować do cyklu SEC, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy. Chciałbym się pokazać w tej rywalizacji z dobrej strony i jeśli chodzi o starty międzynarodowe, będzie to dla mnie jeden z głównych celów – powiedział w wywiadzie z klubowymi mediami Mads Hansen.

Krzysztof Buczkowski: „Cały czas mam ekstraligowe marzenia”

Duńczyk opowiedział także o przygotowaniach do sezonu 2023. Duńczyk w nadchodzącej kampanii będzie reprezentował kluby z Gdańska (Polska), Vojens (Dania) i Vastervik (Szwecja). Co ważne, Hansen został niedawno powołany przez Nickiego Pedersena do szerokiej kadry Danii.

– Moje przygotowania do sezonu 2023 idą perfekcyjnie, tak jak sobie zaplanowałem. Z jednej strony odbywam dużo spotkań ze sponsorami, z drugiej codziennie trenuję w siłowni. Sporo czasu poświęcam zwłaszcza na treningi cardio. Dość często grywam w padla, który jest zbliżony zasadami do tenisa. To u nas dość popularna aktywność i przyznam, że nieźle się w nią wkręciłem. Jeśli chodzi o sprzęt, tu też wszystko przebiega zgodnie z planem. Jesteśmy w trakcie składania motocykli – powiedział w wywiadzie z klubowymi mediami Mads Hansen.

Reklamy

Mads Hansen w polskiej lidze żużlowej startuje od 2018, reprezentując kluby Stelmet Falubazu Zielona Góra (2018), Kolejarza Opole (2018–2021) i Trans MF Landshut Devils (2022). Hansen to między innymi dwukrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (srebrny – Outrup 2020 oraz brązowy – Manchester 2019), czterokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (złoty – Dyneburg 2018 oraz trzykrotnie srebrny – Krosno 2017, Lamothe-Landerron 2019, Łódź 2020) oraz brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy juniorów (Równe 2019).

Fot. Łukasz Wilk

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×