Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Maciej Janowski po meczu z Fogo Unią: „Za późno zareagowałem na pewne rzeczy, bądź nie zareagowałem”

Red Bull Speed Ways
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jagoda Burka

Maciej Janowski po meczu z Fogo Unią: „Za późno zareagowałem na pewne rzeczy, bądź nie zareagowałem”

Betard Sparta wysoko wygrywa spotkanie w ramach piątej kolejki PGE Ekstraligi z Fogo Unią Leszno. Tuż po zawodach rozmawiał z nami Maciej Janowski, który opowiedział o tym, jak mecz wyglądał z jego perspektywy.  

Piątkowy mecz przeciwko Fogo Unii był mieszany dla Janowskiego, który przy swoim nazwisku zapisał osiem punktów. W środku zawodów było widać u Polaka dobrą prędkość, co zaowocowało dwoma “trójkami”, natomiast po pierwszym równaniu, które odbyło się dopiero po ósmym wyścigu, dwukrotnie przyjeżdżał trzeci.  

Oczywiście, mogło być lepiej, jednak to też mi pokazuje, że to, że jeździmy tutaj cały czas na bardzo twardej nawierzchni gdzieś tam uśpiło moje skupienie i za późno zareagowałem na pewne rzeczy, bądź nie zareagowałem, więc nauczka.  

Wyżej został wspomniany aspekt równania toru. Dość niespodziewanie na kilka godzin przed meczem, we Wrocławiu zaczęło padać. Na linii start-meta rozłożona została plandeka, która zdjęta została dopiero przed próbą toru, a kibice tym razem nie mogli cieszyć się z powitania zawodników właśnie przez deszcz.  

Tor był dzisiaj zupełnie inny niż jeździmy na nim na co dzień, ale tor był równy dla wszystkich, więc po prostu tutaj moja w tym głowa, żeby szybciej reagować na pewne rzeczy i podejmować zmiany.  

Betard Sparta Wrocław bardzo wysoko zwyciężyła to spotkanie, bowiem końcowy wynik meczu to 57:33. Rywal przyjechał jednak do stolicy Dolnego Śląska dość mocno osłabiony. Mimo to, czy ten wynik podbudował Spartan po przegranej w Toruniu oraz, czy podbudował on drużynę przed spotkaniem ze Stalą Gorzów

Trzeba reszty zapytać. Czy podbudowało? Zawody, kolejne zawody. Cieszę się, że udało się wygrać. Cenne punkty, wysoka zaliczka. Przykro, że Leszno nie jechało w pełnym składzie, ale wiemy, jak to wygląda.  

Maciej Janowski
Fot. Michał Szmyd
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY BEST SPEEDWAY TV – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *