Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Wywiady

Maciej Janowski: Przed finałem w Toruniu mam dobrą pozycję do ataku

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Maciej Janowski: Przed finałem w Toruniu mam dobrą pozycję do ataku

Maciej Janowski powoli może zacząć myśleć o sezonie 2023. Jego Sparta Wrocław odpadła w ćwierćfinale PGE Ekstraligi, przez co zawodnikowi WTS-u zostały już tylko starty w Grand Prix. Janowski wciąż ma szansę utrzymać się w cyklu i przed ostatnią rundą, która odbędzie się w Toruniu, jest optymistą, o czym opowiedział w rozmowie z serwisem speedwayfans.se.

Maciej Janowski zajmuje obecnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i ma tyle samo punktów co szósty Fredrik Lindgren (92). Polak ma zatem ogromną szansę na to, żeby utrzymać się w cyklu SGP na przyszły sezon, a nawet powalczyć o medal (trzeci Patryk Dudek ma 100 punktów w generalce), chociaż o to będzie naprawdę trudno. Maciej Janowski udzielił niedawno wywiadu serwisowi speedwayfans.se, gdzie nie ukrywał, że jest optymistą przed ostatnią rundą Grand Prix w Toruniu.

– Od początku było dobrze i jestem zadowolony z tego wyniku. Przed finałem w Toruniu mam dobrą pozycję do ataku. Zapowiada się bardzo wyrównana rywalizacja, ale jestem na to gotowy – powiedział zawodnik Sparty w rozmowie ze speedwayfans.se.

Jeden z najlepszych żużlowców na świecie zaznaczył jednak również, że sezon 2022 był dla niego niezwykle ciężki i wymagający. Powiedział również że mimo wszystko liczył na więcej w tym roku.

– To był sezon wzlotów i upadków, ogólnie ciężki dla mnie rok. Na pewno liczyłem na to, że będzie to lepszy sezon dla mnie. Teraz skupiam się na ostatnich zawodach – mówi Janowski.

Maciej Janowski został również zapytany o swoją przyszłość w Dakarnie.

– Zawsze lubiłem jeździć na Dackarnę, ale zobaczymy, co się stanie w przyszłym sezonie. Na razie nie myślałem o swojej przyszłości w Dackarnie. Obecnie koncentruje się na Grand Prix – powiedział.

Ostatnie zmagania w ramach cyklu Speedway Grand Prix 2022 odbędą się 1 października w Toruniu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY: Goście Natoński i Markowski

Fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×