Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Kto powalczy o finał? Listy startowe eliminacji MIMP

Listy startowe
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Grzęda

Kto powalczy o finał? Listy startowe eliminacji MIMP

Czwartek na polskich torach upłynie pod znakiem rywalizacji w eliminacjach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W trzech turniejach, które odbędą się w Gdańsku, Zielonej Górze i Rzeszowie młodzi zawodnicy powalczą o 13 miejsc premiowanych awansem.

Paweł Trześniewski w stanie ciężkim po fatalniej wyglądającym wypadku!

Na listach startowych próżno szukać Mateusza Cierniaka, Bartłomieja Kowalskiego i Damiana Ratajczaka. Spowodowane jest to tym, że uczestnicy SGP 2 są od razu pewni udziału w finale, dlatego też pozostali juniorzy walczą o 13 a nie 16 miejsc. Finał MIMP odbędzie się 30 sierpnia w Lublinie. Lokalizacja finału jest uzależniona od zwycięzcy DMPJ z zeszłego sezonu, a tam juniorzy Motoru okazali się najlepsi. Triumfator MIMP otrzyma możliwość startu w przyszłorocznym cyklu IMP, więc jest o co walczyć oprócz medali.

Na starcie zawodów w Gdańsku znajduje się wielu ciekawych juniorów, w tym kilku Ekstraligowych. Głównymi faworytami do awansu wydają się być: Jakub Krawczyk, Krzysztof Lewandowski, Krzysztof Sadurski, czy Kacper Grzelak. Nie można skreślać Miłosza Wysockiego, Denisa Zielińskiego, czy Franciszka Karczewskiego, którzy również mogą się włączyć w walkę o awans. Nie wiadomo czy w zawodach wystąpi Jakub Krawczyk, który we wtorek upadł na meczu U24 Ekstraligi. Klub poinformował, że nie doznał żadnych złamań, ale nie ma informacji czy wystąpi w Gdańsku, gdyby nie mógł wystartować jego miejsce zajmie Bartosz Głogowski. Do finału zakwalifikuje się czołowa czwórka, piąty zawodnik będzie rezerwowym. Początek zawodów o 17:00.

Lista startowa eliminacji w Gdańsku:

  1. Miłosz Wysocki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
  2. Denis Zieliński (Wilki Krosno SA)
  3. Jan Przanowski (GKM Grudziądz SA)
  4. Seweryn Orgacki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
  5. Krzysztof Sadurski (Wilki Krosno SA)
  6. Mikołaj Czapla (GTM START Gniezno)
  7. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa SA)
  8. Eryk Kamiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
  9. Krzysztof Lewandowski (KS Toruń SA)
  10. Hubert Jabłoński (Unia Leszno SSA)
  11. Mateusz Affelt (KS Toruń SA)
  12. Kacper Andrzejewski (WTS SA Wrocław)
  13. Jakub Krawczyk (TŻ OSTROVIA SA)
  14. Kacper Teska (PSŻ Poznań)
  15. Kacper Grzelak (TŻ OSTROVIA SA)
  16. Karol Żupiński (PSŻ Poznań)
  17. Bartosz Głogowski (PKS Polonia Piła sp. z o. o.)
  18. Bartosz Tyburski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)

W Zielonej Górze łatwiej jest wyselekcjonować czwórkę, która powinna wywalczyć awans do finału. Są to: Kacper Pludra, Sebastian Szostak, Oskar Paluch i Michał Curzytek. Na każde ich potknięcie czekać będą inni zawodnicy, tacy jak Antoni Mencel, Mateusz Dul, Jakub Poczta czy Maksym Borowiak. Po wczorajszym upadku w DMPJ nie wystąpi Paweł Trześniewski (więcej nt. jego upadku tutaj), a jego miejsce zajmie pierwszy rezerwowy, Filip Seniuk. 
Podobnie jak w Gdańsku awans wywalczył pierwsza czwórka i piąty zawodnik będzie rezerwowym. Start zawodów również o 17:00.

Lista startowa eliminacji w Zielonej Górze:

  1. Michał Curzytek – ZKŻ SSA Zielona Góra
  2. Kacper Pludra – GKM Grudziądz SA
  3. Maksym Borowiak – ZKŻ SSA Zielona Góra
  4. Antoni Kawczyński – KS Toruń SA
  5. Franciszek Majewski – RKS Kolejarz Rawicz
  6. Oskar Paluch – Stal Gorzów Wlkp. SA
  7. Kacper Szopa – Wilki Krosno SA
  8. Oskar Hurysz – Stal Gorzów Wlkp. SA
  9. Sebastian Szostak – TŻ OSTROVIA SA
  10. Mateusz Dul – KŻ Orzeł Łódź
  11. Gracjan Szostak – TŻ OSTROVIA SA
  12. Jakub Poczta – TŻ OSTROVIA SA
  13. Antoni Mencel – Unia Leszno SSA
  14. Olivier Buszkiewicz – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
  15. Paweł Trześniewski – KS ROW Rybnik SA
  16. Aleksander Grygolec – KŻ Orzeł Łódź
  17. Filip Seniuk – TŻ OSTROVIA SA
  18. Jakub Sroka – KŻ Orzeł Łódź

W Rzeszowie murowanym kandydatem do awansu jest Wiktor Przyjemski. Prócz zeszłorocznego uczestnika SGP 2 „pewniaków” nie widać. O awans mogą powalczyć byli zawodnicy Stali, czyli Szymon Bańdur i Bartosz Bańbor. Bez szans nie zostają również grudziądzanie, Kacper Łobodziński i Wiktor Rafalski, który w zeszłym tygodniu został ogłoszony jako nowy zawodnik miejscowego klubu. Dawid Rempała, Piotr Świercz jak i będący ostatnio w dobrej formie Jakub Stojanowski powinni włączyć się do rywalizacji o pozycje premiowane awansem.
W odróżnieniu od poprzednich turniejów, do finału awansuje czołowa piątka. Początek zawodów o 17:00.

Lista startowa eliminacji w Rzeszowie:

  1. Kryspin Jarosz – H69 Speedway SA Rzeszów
  2. Wiktor Przyjemski – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
  3. Mateusz Majcher – H69 Speedway SA Rzeszów
  4. Dawid Rempała – ZKŻ SSA Zielona Góra
  5. Wiktor Rafalski – GKM Grudziądz SA
  6. Kacper Łobodziński – GKM Grudziądz SA
  7. Jakub Stojanowski – Stal Gorzów Wlkp. SA
  8. Kevin Małkiewicz – GKM Grudziądz SA
  9. Szymon Bańdur – Wilki Krosno SA
  10. Bartosz Bańbor – Speedway Lublin SA
  11. Piotr Świercz – Wilki Krosno SA
  12. Dawid Grzeszczyk – Speedway Lublin SA
  13. Kacper Halkiewicz – Włókniarz Częstochowa SA
  14. Kajetan Kupiec – Włókniarz Częstochowa SA
  15. Mateusz Gzyl – Unia Tarnów ŻSSA
  16. Szymon Ludwiczak – Włókniarz Częstochowa SA
  17. Kacper Tkocz – KS ROW Rybnik SA
  18. Bartosz Curzytek – H69 Speedway Rzeszów

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *