Żużel - Best Speedway Tv

Czas na rundę rewanżową! Leszno kontra Grudziądz [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Grudziądz

Czas na rundę rewanżową! Leszno kontra Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Czas na rundę rewanżową! Leszno kontra Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Rozpoczynamy rundę rewanżową PGE Ekstraligi. Jako pierwszy mecz 8. kolejki ujrzymy starcie Fogo Unii Leszno z ZOOLeszcz GKM-em Grudziądz. Oba zespoły przystąpią do pojedynku w osłabieniu. Byki muszą odrobić dziesięć punktów straty z poprzedniego spotkania, jeśli myślą o bonusie. Zapowiadają się emocjonujące zawody.

Grudziądz

Leszczynianie i grudziądzanie wystąpią dziś bez swoich kluczowych zawodników. Kontuzjowani są Nicki Pedersen oraz Piotr Pawlicki, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w fatalnie wyglądającym wypadku. W związku z tym szkoleniowcy obu ekip zmuszeni byli dokonać roszad w składach. Piotr Baron po raz pierwszy od dawna zmienił rozkład par w awizowanym zestawieniu Byków. Pierwszą z nich stworzą Australijczycy – Jason Doyle oraz Jaimon Lidsey, w drugiej David Bellego będzie jeździł z żużlowcem wyznaczonym do zastępstwa zawodnika za Piotra Pawlickiego. Z kolei pod numerem 13 ujrzymy Janusza Kołodzieja. 

ZOOLeszcz GKM Grudziądz po raz kolejny w tym sezonie pojedzie bez swojego lidera. Strata Nickiego Pedersena to ogromny cios dla podopiecznych trenera Janusza Ślączki. Ostatni mecz bez Duńczyka zakończył się pogromem drużyny w Częstochowie. Teraz wydaje się, że będzie lepiej. Zawodnicy mają o co walczyć, gdyż stawką meczu będzie punkt bonusowy. Goście pod tym względem są w lepszej sytuacji i bronić będą 10-punktowej zaliczki z domowego spotkania. 

Oba zespoły mają coś do udowodnienia. Gołębie prawdopodobnie do końca sezonu będą musiały radzić sobie bez Nickiego Pedersena. Czy w takiej sytuacji postawią się rywalom na wyjeździe? Odpowiedź na to pytanie poznamy z kilka godzin. Dla leszczynian starcie to będzie przetarciem w nowym układzie par. 

Awizowane składy:

ZOOLeszcz GKM Grudziądz:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Wiktor Rafalski
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Zastępstwo zawodnika
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński
8.

Fogo Unia Leszno:
9. Jason Doyle
10. Jaimon Lidsey
11. David Bellego
12. Piotr Pawlicki
13. Janusz Kołodziej
14. Damian Ratajczak
15. Hubert Jabłoński
16.

Fot. własne

Zostaw komentarz

×