Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Leon Madsen: „był to mój pierwszy prawdziwy test”

Leon Madsen

Autor: Dawid Ociepa

Leon Madsen: „był to mój pierwszy prawdziwy test”

Leon Madsen zdobył brązowy medal w Speedway Silesia Cup 2024 i tym samym 50. jubileuszowym Memoriale im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie. W przerwanych zawodach gorszy był tylko od lidera Orlen Oil Motoru Lublin – Bartosza Zmarzlika oraz nowego nabytku ZOOleszcz GKM-u Grudziądz – Jasona Doyle’a.

Mocny turniej przerwany z powodu złej pogody

Na papierze wszystko wyglądało idealnie. Mocny turniej na otwarcie sezonu w Częstochowie, a kibice mogli zobaczyć całą kadrę TAURON Włókniarza Częstochowa na sezon 2024. Niestety przyszła ulewa, która nie pozwoliła na dokończenie imprezy.

Ścigałem się dzisiaj z wieloma zawodnikami, nie tylko z Bartoszem, ale tak, to były całkiem dobre zawody. Niestety przyszedł deszcz i wszystko zepsuł, ale ogólnie było dobrze.

Leon Madsen

Nowe rozdanie w TAURON Włókniarzu Częstochowa

Po poprzedniej kampanii z pracą pod Jasną Górą w cieniu kontrowersji pożegnał się Lech Kędziora, który doprowadził zespół w 2022 roku do brązowego medalu PGE Ekstraligi. W jego miejsce przybył poprzedni szkoleniowiec ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, czyli Janusz Ślączka. We Włókniarzu również pomyślano o dyrektorze ds. sportowych, a został nim Piotr Mikołajczak. Duński wicemistrz świata wspomniał o okresie przedsezonowym, w którym razem współpracowali.

Mamy nowego trenera, nowego dyrektora sportowego i oni próbują poprowadzić klub w innym kierunku. Wdrażają już swoje pomysły i nie możemy się już doczekać efektów.

– wspomniał Duńczyk

Przemeblowanie przed sezonem

Leon Madsen w następnym sezonie będzie współpracował z nowymi mechanikami. Nasz rozmówca przyznał, że w jego pierwszym teście bojowym, wszystko wypadło pomyślnie, a jego nowy zespół wykonuje dobrą pracę.

W tym roku nie trenowałem zbyt wiele, więc był to mój pierwszy prawdziwy test i wszystko szło dobrze. W boksach pracuje dla mnie zupełnie nowy zespół i chłopcy wykonali bardzo dobrą robotę. Jestem szczęśliwy po dzisiejszym dniu.

– zakończył żużlowiec ekstraligowego TAURON Włókniarza Częstochowa
Leon Madsen
Fot. Taylor Lanning
Leon Madsen
Fot. Tauron Speedway Euro Championship

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *