Kuriozum w Anglii. Mecz przerwano z powodu... braku opon! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
kuriozum

Kuriozum w Anglii. Mecz przerwano z powodu… braku opon!

Do kuriozum doszło w trakcie meczu ligowego na Wyspach Brytyjskich. W poniedziałkowym starciu Peterborough Panthers z Sheffield Tigers odjechano dziesięć wyścigów. Spotkanie musiało zostać przerwane z niecodziennego powodu.

Pantery przystąpiły do rywalizacji w osłabieniu, gdyż w ich szeregach zabrakło Urlicha Oestergaarda. Za Duńczyka zastosowano zastępstwo zawodnika. Po stronie gości z Sheffield wystąpił Tobiasz Musielak. Jeden z liderów Cellfast Wilków Krosno do momentu przerwana zawodów był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.

Początek starcia ułożył się remisowo, jednak w biegach nr 4 i 5 to przyjezdni wyprowadzili dwa duże ciosy. Wygrane w stosunku 5:1 pozwoliły im odskoczyć od rywali na sześć punktów. Miejscowi odrobili część strat w szóstej odsłonie dnia za sprawa Benjamina Basso i Chrisa Harrisa. Dalsze gonitwy zakończyły się podziałem punktów.

kuriozum

Do kuriozum doszło po wyścigu dziesiątym. Basso pękła opona w trakcie biegu, wcześniej też doszło do kilku takich przypadków. W związku z tym żużlowcy nie mieli na czym jeździć. Regulamin w brytyjskiej lidze dopuszcza jedynie pojedynczy komplet opon. Arbiter spotkania nie miał wyjścia i musiał przerwać ściganie.