Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Kto kapitanem Stali? Zawodnicy na dniach zdecydują

kapitanem

Autor: Jakub Bielak

Kto kapitanem Stali? Zawodnicy na dniach zdecydują

Po odejściu Bartosza Zmarzlika w Stali Gorzów muszą wybrać nowego kapitana drużyny. Taka decyzja zapadnie na pewno podczas przedsezonowego obozu w Finlandii, na który wybiera się cały zespół. Anders Thomsen w naszym magazynie parę dni temu podzielił się swoim spojrzeniem na rolę kapitana w żużlu.
Anders Thomsen: „W szczegółach tkwi cała tajemnica sukcesu”

Duńczyk pełni rolę kapitana w swojej rodzimej lidze. Anders Thomsen wskazał największe, jego zdaniem, obowiązki lidera zespołu żużlowego. 

“Jestem kapitanem w mojej duńskiej drużynie. Kapitanowie opiekują się młodymi zawodnikami – ich punkty mogą w końcu zrobić sporą różnicę w meczu. Oprócz tego jako kapitan musisz przed meczem powiedzieć o tym, jaki jest tor, wprowadzić dobry nastrój w drużynie”.

Zapytany o proces wyboru kapitana w Stali Gorzów, Duńczyk potwierdził, że taka decyzja zapadnie w Finlandii, gdzie żużlowcy Stali wybierają się już lada chwila. Sam Thomsen nie zamierza rwać się do tej odpowiedzialności, ale jeśli zostanie wybrany przez kolegów, na pewno przyjmie tę rolę z dumą.

“Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym kapitanem. Jedziemy do Finlandii i tam przedyskutujemy, kto nim będzie. Na ten moment nie mam pojęcia […] Nie będę się zgłaszał, ale jeśli inni zawodnicy mnie wybiorą, zaakceptuję to”.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

fot. Ola Gucia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *