Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krzysztof Kanclerz: „wszyscy wyglądają bardzo dobrze.”

Krzysztof Kanclerz

Krzysztof Kanclerz: „wszyscy wyglądają bardzo dobrze.”

We wszystkich ośrodkach przygotowania do sezonu idą pełną parą. Polonia w tym roku jest jednym z głównych kandydatów do wygrania eWinner 1. Ligi Żużlowej, dokonała znaczących wzmocnień. Do zespołu dołączyli tacy zawodnicy jak, Matej Zagar, Kenneth Bjerre czy Adrian Miedziński. Zapytaliśmy menedżera Abramczyk Polonii, Krzysztofa Kanclerza, jak sprawy mają się w Bydgoszczy.

Na jakim etapie są przygotowania do sezonu, czy wszyscy zawodnicy już się rozjeździli?

W zeszłym tygodniu mieliśmy trzy treningi, dzisiaj mieliśmy kolejny. Jutro udajemy się na pierwszy sparing do Torunia, chłopacy w większości są gotowi, startowaliśmy już spod taśmy. Jutro pierwsza próba generalna, w Toruniu, dzień później jeździmy u siebie.

Czy Polonia desygnuje na sparingi najmocniejszy skład?

W Toruniu zabraknie tylko Mateja Zagara, który pojedzie w Memoriale Petera Cravena. Jego mechanicy nie zdążą wrócić z Wielkiej Brytanii. Natomiast w środę na domowym torze wystąpimy już w pełnym zestawieniu.

Który z zawodników na tą chwilę wygląda najlepiej, a kto potrzebuje jeszcze dodatkowych kółek treningowych?

Daleki jestem od oceniania poszczególnych zawodników, każdy ma inne podejście do treningów. Część zawodników szuka optymalnych rozwiązań, niektórzy połapali już odpowiednie ustawienia. Po trzech treningach nie można wyciągać konkretnych wniosków.

Czy zawodnicy testują już sprzęt przygotowany do startów w lidze?

Pierwsze dwa wyjazdy były na sprzęcie treningowym, ale już pomału zaczynają wstawiać w ramy silniki przygotowane do sezonu, żeby szukać właściwych ustawień, w szczególności na własnym torze. Wyjazdów nie było zbyt wiele, jeszcze troszkę poszukiwań przed nami.

Jak w Bydgoszczy czuje się Przemek Konieczny?

Przemek bardzo dobrze się zaaklimatyzował, wynajął w Bydgoszczy mieszkanie i jest cały czas na miejscu razem ze swoim mechanikiem. Codziennie przychodzi do klubu, nawiązuje ze wszystkimi bardzo dobre kontakty, w szczególności z Wiktorem Przyjemskim bardzo dobrze się dogadują. W moich oczach przyszłość tego zawodnika wygląda bardzo obiecująco.

Z drużyną trenowali także najmłodsi adepci sportu żużlowego, jak wyglądała ich forma po przerwie zimowej?

W treningach brali udział nasi 13-14 latkowie: Emil Maroszek, Maks Pawełczak i Adaś Putkowski. Po nich najmniej było widać przerwę, zasuwali na „pełen gwizdek”. Adam i Emil pod koniec marca będą podchodzili do egzaminu na licencję żużlową. Bardzo pozytywnie prezentował się także Aron Grysiak. Inwestujemy w młodzież bo wiemy, że to jest nasza przyszłość.

Czy do tej pory wszystko przebiega zgodnie z planem? Czy w trakcie przygotowań pojawiły się jakieś problemy?

Na nic nie narzekamy, do pierwszego meczu pozostało trochę czasu. Mamy przed sobą dwa sparingi z Toruniem, później kryterium Asów i dwa sparingi z Ostrowem. Po tych zawodach będziemy wyciągać wnioski, na ten moment wszyscy wyglądają bardzo dobrze, bardzo pozytywnie. Z trenerem Jackiem bacznie się przyglądamy, klimat w zespole jest coraz lepszy, chłopacy pomagają sobie, mamy nadzieję, że wszystko co wypracowaliśmy zarówno na treningach i na obozie zaprocentuje w sezonie.

Dziękuję, za rozmowę i życzę powodzenia w nachodzącym sezonie.

Dziękuję, jeżeli uda się uniknąć kontuzji to powinien to być dla nas bardzo dobry rok.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Magazyn
Magazyn 1 ligi Żużlowej, środa 19:00
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×