Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Kryterium Asów 2024. Kolejne wielkie nazwisko na liście startowej! Nie było go od ponad dziesięciu lat

Kryterium Asów 2024
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Kryterium Asów 2024. Kolejne wielkie nazwisko na liście startowej! Nie było go od ponad dziesięciu lat

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy kolejnych uczestników Kryterium Asów w Bydgoszczy. Do stawki dołączyli jeden z najlepszych polskich żużlowców, a także nowy zawodnik bydgoskiego klubu.

Do grona absolutnych gwiazd Kryterium dołączył Maciej Janowski. Dla „Magica” jest to powrót do tej rywalizacji po ponad dziesięciu latach. Ostatni raz startował w Kryterium Asów jeszcze jako junior. Reprezentant Betard Sparty Wrocław będzie bez dwóch zdań jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu.

Do stawki dołączył także kolejny przedstawiciel drużyny gospodarzy – Tim Soerensen. Młody Duńczyk podpisał niedawno kontrakt z Polonią, a Kryterium Asów 2024 będzie dla niego świetną okazją, by przetestować ustawienia na nowym domowym owalu w towarzystwie światowej czołówki.

W stawce turnieju jest już więc czternaście nazwisk. Pozostaje do ogłoszenia już ostatnia dwójka żużlowców. Póki co wiadomo, że w Kryterium Asów 2024 ścigać się będą: Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Kai Huckenbeck, Patryk Dudek, Krzysztof Buczkowski, Jarosław Hampel, Wiktor Przyjemski, Szymon Woźniak, Dominik Kubera, Jason Doyle, Andreas Lyager, Andrzej Lebiediew, Maciej Janowski oraz Tim Soerensen.

nowy zawodnik
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *