Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. SEC szansą dla Macieja Janowskiego “Myślę, że jemu to wyjdzie na dobre”

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Oceń Wpis

Żużel. SEC szansą dla Macieja Janowskiego “Myślę, że jemu to wyjdzie na dobre”

Kapitan Betard Sparty Wrocław wypadł z cyklu Grand Prix i nie będziemy oglądać go w tegorocznych zmaganiach o tytuł mistrza świata. Szansą dla naszego reprezentanta będzie jednak SEC, w którym on sam mógłby spróbować swoich sił, a zarazem powalczyć o powrót do elitarnego grona. O szansach, jakie niosą ze sobą ewentualne starty w mistrzostwach Europy, dla Macieja Janowskiego wypowiedział się Jacek Dreczka na kanale YouTube Rafała Martuszewskiego.

Maciej Janowski był obecny w Grand Prix od 2015 roku i przez wiele sezonów był ważną postacią rywalizacji, zdobywając nawet brązowy medal mistrzostw świata w 2022 roku. Nieobecność Magica może być więc elementem, do którego kibicom będzie się trzeba przyzwyczaić. Rodzi to jednak inne możliwości, jak chociażby start w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Według Jacka Dreczki rywalizacja w europejskim czempionacie może pomóc mu w przekonaniu się, w jakim miejscu się teraz znajduje, jeśli chodzi o jego motywację.

– Maciej [Janowski – przyp. red.] bierze pod uwagę takie odświeżenie siebie i danie sobie takiej szansy poprzez sprawdzenie swoich możliwości, swojej szansy w cyklu SEC. Chciałby tam wystartować, co jest z marketingowego punktu widzenia też dla niego ciekawym doświadczeniem. Myślę, że jemu to wyjdzie na dobre. Czy na dobre na sto procent to nie wiem, ale wiem, że będzie to dla niego przekonaniem, na jakim etapie kariery się znajduje z motywacyjnego punktu widzenia – powiedział Jacek Dreczka na kanale YouTube Rafała Martuszewskiego.

Poprzedni sezon kapitana wrocławskiej Sparty nie był tak dobry, jak można by było tego się spodziewać. Janowski zakończył sezon ze średnią biegopunktową na poziomie 1,901. Same rozgrywki skończyły się dla niego bardzo pechowo, gdyż przez defekt sprzętu doznał kontuzji kostki. Prezenter klubu z Wrocławia przypuszcza, że mogła spaść nieco jego motywacja. Sam darzy 32-latka ogromnym szacunkiem i według niego uda mu się poukładać wszystko, a sam SEC jest dla niego sporą szansą.

– Wydaje mi się, że Maciej trochę się zatracił. Ma we Wrocławiu jak u Pana Boga za piecem, ma świetnie prowadzone wszystkie sprawy, całe życie poukładane i być może on troszeczkę zatracił się jeśli chodzi o motywację. Mówię to w sposób ostrożny, z wielkim szacunkiem i myślę, że on sobie doskonale te klocki teraz poukłada, a cykl SEC będzie dla niego odpowiedzią na kilka ważnych pytań – stwierdził.

Macieja Janowskiego czeka teraz bardzo pracowity sezon. Prócz startów w Polsce i Szwecji, gdzie ostatnio związał się z Piraterną Motala, będzie również ścigał się w brytyjskim Premiership, reprezentując barwy Oxford Spires. Ewentualne starty Polaka w cyklu SEC byłyby kolejną okazją do jazdy, jak również dawałyby szansę na to, aby powrócić do cyklu Grand Prix.

375670381 10227785395554667 5421976868128497440 n
Fot. Paweł Wilczyński
346267722 112947665117583 3391211418461992616 n
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×