Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Krótki pokaz „siły” władz Startu Gniezno. Jednak zapłacą

Żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Jakub Bielak

Krótki pokaz „siły” władz Startu Gniezno. Jednak zapłacą

Głośno było w ostatnich dniach o Starcie Gniezno. Bynajmniej nie z powodu świetnych wyników na torze. W poniedziałkowy wieczór klub poinformował o decyzji zamrożenia wypłat dla swoich zawodników ze względu na słabe wyniki. Dwa dni później władze kluby schowały głowę w piasek i wycofały się z tego pomysłu.

Znamy awizowane składy na niedzielny hit 7. rundy PGE Ekstraligi

W poniedziałek na facebookowym profilu Startu Gniezno poinformowano o decyzji władz, spowodowanej rozgoryczeniem słabymi wynikami drużyny:

„Zarząd klubu podjął decyzję o zamrożeniu wypłat dla żużlowców reprezentujących barwy klubu w trwającym sezonie do czasu poprawy wyników drużyny, której celem niezmiennie jest awans do fazy play-off oraz walka o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi” – czytamy na profilu drugoligowego klubu.

Po dwóch dniach władze jednak poszły po rozum do głowy i cofnęły swoją kuriozalną decyzję:

„Jesteśmy po rozmowach z zawodnikami, doszliśmy do porozumienia i w chwili obecnej wszyscy przygotowujemy się do sobotniego arcyważnego meczu – mówi Paweł Siwiński, prezes GKM Start. Przeprosiliśmy zawodników, otrzymają oni należne wynagrodzenia zgodnie z zawartymi kontraktami. Widzimy się w pełnym składzie w najbliższą sobotę przy W25”

Trzeba pochwalić, że w środowym oświadczeniu znajduje się słowo „przepraszam” w kontekście żużlowców. Widocznie władze Startu Gniezno zdały sobie sprawę z tego, że ich poniedziałkowa decyzja nie była najmądrzejszym ruchem. Wszak zawodnicy zarabiają na swoje wynagrodzenie, zdobywając punkty, nikomu na rękę nie jest przegrywanie.

Niemniej jednak cała sytuacja jest kuriozalna i wprowadziła wyłącznie niepotrzebne zamieszanie wokół klubu. Taka informacja z pewnością rozeszła się po środowisku i niektórzy zawodnicy, którzy w przyszłości będą negocjować umowę z gnieźnieńskim klubem, mogą mieć z tyłu głowy tę absurdalną sytuację.

Start Gniezno powalczy o odzyskanie zaufania kibiców już w najbliższą sobotę podczas domowego spotkania z pretendentem do awansu – Texom Stalą Rzeszów.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *