Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Krok od tragedii w Łodzi! Sędzia nie przerwał wyścigu, kiedy zawodnik był jeszcze na torze

krok od Tragedii w Łodzi
Fot. Canal+ Sport 5

Autor: Krzysztof Choroszy

Krok od tragedii w Łodzi! Sędzia nie przerwał wyścigu, kiedy zawodnik był jeszcze na torze

W pierwszym z dzisiejszych spotkań Metalkas 2. Ekstraligi byliśmy świadkami ogromnych emocji na łódzkiej Moto Arenie. Tam H.Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmował Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Wynik rozstrzygał się do ostatniego wyścigu, a ostatecznie w pojedynku zwyciężyli gospodarze. Podczas jednej sytuacji byliśmy jednak o krok od tragedii w Łodzi.

W wyścigu dwunastym pod taśmą stanęli Tomasz Gapiński i Mateusz Bartkowiak ze strony Orła, a także Tim Soerensen i Olivier Buszkiewicz ze strony Polonii. Dużo działo się już na pierwszym łuku, kiedy to upadek z własnej winy zaliczył junior drużyny gości. Buszkiewicz jednak wiedział, że w razie powtórki będzie wykluczony i chciał opuścić tor, by bieg był kontynuowany. Chwilę później jednak kibice wstrzymali oddech.

Cała trójka zawodników jadących nadal w tej gonitwie z Benjaminem Basso na czele rozpoczynała już drugie okrążenia, a w tym samym czasie Buszkiewicz znajdował się jeszcze na torze. Chwilę później został on minięty przez pozostałych uczestników biegu. W Łodzi było więc o krok od bardzo niebezpiecznej sytuacji, którą niewątpliwie byłoby zderzenie ze schodzącym z toru juniorem.

W internecie od razu wybuchła wręcz burzliwa dyskusja, która wskazała, że winowajcom całej sytuacji był sędzia zawodów Michał Sasień. Rzeczywiście arbiter do końca czekał z przerwaniem tego biegu, ale ostatecznie się na to nie zdecydował, co mogło skończyć się tragicznie. Można stwierdzić, że był to błąd, a wyścig w takim przypadku powinien zostać przerwany, by uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

440943478 936978845096380 372569042448109959 n
Fot. Sonia Kaps
Polonia Bydgoszcz
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *