Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Krajowa Liga Żużlowa. Komentator Canal+ przewiduje, co może się wydarzyć

Krajowa Liga Żużlowa
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Krajowa Liga Żużlowa. Komentator Canal+ przewiduje, co może się wydarzyć

Do startu sezonu ligowego w Polsce pozostały już tylko dwa miesiące. Żużlowcy sumiennie trenują, szykując się na trudy sezonu, a kibice powoli budzą się z zimowego snu. To również bez wątpienia czas na coroczne zabawy w typowanie, tego co będzie działo się na torach w całym kraju już od kwietnia. Swoimi typami odnośnie Krajowej Ligi Żużlowej podzielił się komentator Canal+, Mateusz Dziopa.

Unia Tarnów faworytem

Zdecydowana większość ekspertów i kibiców widzi głównego faworyta rozgrywek na najniższym szczeblu w Grupa Azoty Unii Tarnów. Nie ma w tym nic dziwnego. Tarnowianie poważnie się wzmocnili i mają w swoim składzie nazwiska, które poziomem zdecydowanie bardziej (przynajmniej na pierwszy rzut oka) pasują do Metalkas 2. Ekstraligi. To właśnie w tym zespole dziennikarz widzi najlepszą drużynę ligi.

Nie zaskoczę nikogo – na papierze najmocniejszą kadrę ma Unia Tarnów i to w Jaskółkach upatruję faworyta. Zawodnicy z doświadczeniem z wyższych szczebli zagrali trochę Vabank, bo brak powodzenia w najniższej klasie rozgrywkowej nie przyniósłby im nic dobrego. Ciśnienie na sukces będzie spore i to może być ich największym rywalem – mówi Matuesz Dziopa, komentator Canal+ w rozmowie z portalem polskizuzel.pl

Start Gniezno powalczy

Na błędy i potknięcia tarnowian czekać będą oczywiście pozostałe ekipy. Nikt przed startem rozgrywek nie chce bowiem wywieszać białej flagi i odpuszczać tym samym walki o awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Mateusz Dziopa drugą siłę Krajowej Ligi Żużlowej widzi w Ultrapur Starcie Gniezno oraz Kolejarzu Opole. Drużyna z pierwszej stolicy Polski zbudowała ciekawy zespół, który faktycznie może zaskoczyć i kibice liczą na miłą niespodziankę. W Opolu z kolei można mieć wrażenie, że siła zespołu nieco spadła w porównaniu do tego, co było w sezonie 2023. Nadal jednak komentator uważa, że opolanie mogą namieszać.

Mój serdeczny kolega, który jest fanem Lokomotivu, pewnie widziałby sympatycznych Łotyszy w finale. O ile ich udziału w play-offach nie wykluczam, to finałowego rywala Unii szukałabym w parze Opole – Gniezno. Jedni i drudzy mają w kadrze zarówno jakość, jak i doświadczenie, ale jeśli musiałbym wskazać jedną drużynę, to postawiłbym na Start – ocenia dziennikarz.

Kto będzie najlepszy indywidualnie?

Poza najważniejszą tabelą, a więc tą, w której klasyfikowane będą drużyny, istnieje również tabela indywidualna, na którą wszyscy żużlowcy regularnie spoglądają. To właśnie średnia punktów na bieg jest w końcu najważniejszą i najczęściej używaną statystyką przy ocenie potencjału poszczególnych zawodników. Kto będzie należał do czołówki zestawienia indywidualnego wśród obcokrajowców według dziennikarza Canal+?

To będzie rok prawdy dla Davida Bellego, bo na razie jego najnowsza historia kariery nie wygląda dobrze. Z Ekstraligi na najniższy szczebel zleciał rekordowo szybko i nadal mam poważne wątpliwości, czy będzie w ścisłym topie klasyfikacji biegopunktowej. Zastanawiam się, jak do sezonu podejdzie Antonio Lindbaeck. Jeśli postawi na zabawę żużlem, czego nie można wykluczyć, zważywszy na etap kariery, to może być różnie. W przeciwnym wypadku widzę go w ścisłej czołówce – tak widzi ścisłą czołówkę klasyfikacji indywidualnej Mateusz Dziopa.

Krajowa Liga Żużlowa nadal nie ma opublikowanego terminarza – czekamy bowiem na oficjalne decyzje dotyczące startu drużyny z Krakowa. Te powinny zapaść w najbliższych dniach.

Gniezno opolee
Fot. Sonia Kaps
smk
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *