Żużel - Best Speedway Tv

Kolejna liga zablokowała możliwość jazdy rosyjskim zawodnikom | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
liga

Kolejna liga zablokowała możliwość jazdy rosyjskim zawodnikom

Kolejna liga zablokowała możliwość jazdy rosyjskim zawodnikom

Żużel bez Rosjan? Taki scenariusz jest coraz bardziej prawdopodobny. Stanowczą decyzję w tej kwestii podjęło już FIM, FIM Europe i PZM, a teraz na sytuację zareagowała również Duńska Federacja Motocyklowa.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę sportowcy reprezentujący kraj agresora powoli są pozbawiani możliwości występów poza swoim krajem. W żużlu Rosjanie zostali już wykluczeni z mistrzostw świata, mistrzostw Europy i ze wszystkich zawodów rozgrywanych na terenie Polski. Decyzję FIM-u poparła Duńska Federacja Motocyklowa, czego efektem będzie zakaz startu w Speedway Ligaen dla Rosjan i Białorusinów.

W teorii nie zmieni to zbyt wiele, bo rosyjscy żużlowcy nie mieli w Danii podpisanych kontraktów, ale taki ruch sprawi, że nie będą mogli tego zrobić po wykluczeniu z pozostałych rozgrywek. W najbliższym czasie podobną decyzję mają podjąć również Szwedzi, tym samym Rosjanom nie pozostanie zbyt wiele możliwości poza jazdą w rodzimej lidze.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×