Żużel - Best Speedway Tv

FIM Europe z decyzją w sprawie Rosjan | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FIM Europe z decyzją w sprawie Rosjan

FIM Europe

FIM Europe z decyzją w sprawie Rosjan

Wczoraj FIM wyrzucił Rosjan ze wszystkich zawodów rangi mistrzostw świata, a PZM ze wszystkich zawodów na terenie Polski. Teraz decyzję w sprawie Rosji podjęło również FIM Europe.

Trwająca od ponad tygodnia wojna w Ukrainie ma spory wpływ na świat sportu w tym na żużel. Inwazja Rosji spotkała się ze zdecydowaną reakcją FIM, PZM, a teraz również FIM Europe.

Jak można się domyślić, oświadczenie Europejskiej Federacji Motocyklowej nie różni się znacznie od tego, co ogłosił wczoraj FIM. Rosjanie i Białorusini zostali wyrzuceni ze wszystkich rozgrywek o randze mistrzostw Europy, a FIM Europe nie zorganizuje żadnych zawodów w Rosji, Białorusi i Ukrainie. Co to oznacza w praktyce?

Runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Europy i finał Mistrzostw Europy Par, które miały odbyć się w ukraińskim Równe, zostaną przeniesione do innych lokacji, a Rosjanie nie wystartują w cyklu SEC, MEP, DME U23, IME U19, PEP U19, oraz w drugim finale IME w Ice Speedwayu. Nieoficjalnie mówi się, że rosyjscy zawodnicy zostaną wykluczeni również z ligi szwedzkiej, ale na ostateczną decyzję będzie trzeba jeszcze poczekać.

fot. wojta-foto.cz

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×