Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kolejarz Opole z dwoma nowymi Polakami w składzie. Jeden z nich zaliczył epizod w minionym sezonie PGE Ekstraligi

Kolejarz Opole
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Krzysztof Choroszy

Kolejarz Opole z dwoma nowymi Polakami w składzie. Jeden z nich zaliczył epizod w minionym sezonie PGE Ekstraligi

14 listopada zakończyło się okienko transferowe. Mimo to kluby nadal mogą ogłaszać zawodników, z którymi podpisali kontrakty w tym okresie. Tak właśnie uczynili w Opolu. Miejscowy Kolejarz poinformował o dwóch nowych zawodnikach i zamknął skład na przyszły rok.

W środę opolski klub poinformował w swoich mediach społecznościowych o transferze dwóch żużlowców. Pierwszym z nich był Lars Skupień. Polak w minionym sezonie zaliczył epizod w Wilkach Krosno, jeżdżąc dla nich w paru meczach PGE Ekstraligi. Teraz stanie przed szansą odbudowy i notowania coraz lepszych wyników w 2. Lidze Żużlowej.

Drugim nowym nabytkiem opolan został Tomasz Orwat. Były zawodnik Polonii Bydgoszcz nie jeździł wiele w minionej kampanii, zaliczył jednak udaną końcówkę sezonu w barwach Kolejarza Rawicz. Zapracował on sobie tym na transfer do Opola, gdzie otrzymał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Prócz dwóch polskich zawodników Kolejarz Opole będzie dysponował jeszcze Robertem Chmielem, Mathiasem Thornblomem, Kevinem Juhlem Pedersenem, Emilem Breumem i Pawłem Miesiącem. Dziś ogłoszono również, że kontrakt warszawski z klubem podpisał Kacper Mateusz Grzelak. Całe zestawienie opolan przedstawia się ciekawie i zobaczymy, na co będzie stać zespół Kolejarza.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV