Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kibice Wilków poczuli się obrażeni. Żądają przeprosin od dziennikarza Canal+!

Kibice Wilków

Autor: Dawid Ociepa

Kibice Wilków poczuli się obrażeni. Żądają przeprosin od dziennikarza Canal+!

W ubiegłą niedzielę kibice z Podkarpacia ekscytowali się spotkaniem w ramach Metalkas 2. Ekstraligi między Texom Stalą Rzeszów i Cellfast Wilkami Krosno. Mecz rozstrzygnął się na korzyść gości, którzy po wygranej mimo wszystko nie czują się szczęśliwi. Stowarzyszenie Kibiców Krośnieńskiego Żużla „Wataha” opublikowało oświadczenie, w którym domagają się oficjalnych przeprosin od Mateusza Dziopy – komentatora Canal+, który relacjonował telewidzom derby Podkarpacia.

Tak się bawi gawiedź krośnieńska

– to te słowa toruńskiego dziennikarza rozsierdziły sympatyków Wilków Krosno. Wszak według słownika języka polskiego SJP gawiedź jest pogardliwym określeniem na dużą grupę natrętnych gapiów. Trudno się im dziwić, chociaż z grona wspierających ówczesnych przyjezdnych słyszymy też głosy, że dziennikarz nie miał złych intencji, wypowiadając te słowa. Mimo to, zarząd SKKŻ „Wataha” domaga się oficjalnych przeprosin od Dziopy.

Drodzy kibice.

Za nami wspaniałe Derby Podkarpacia w których głównymi aktorami byli zawodnicy Wilków Krosno ale przede wszystkim krośnieńscy kibice co zostało wymienione i podkreślone wielokrotnie przez niemal wszystkie media piszące o speedwayu w tym kraju. Także przez samego Prezesa naszego derbowego rywala Michała Drymajłę.

Dlatego jesteśmy zbulwersowani i zniesmaczeni słowami redaktora Mateusza Dziopy wypowiedzianymi na antenie stacji Canal+ podczas transmisji o kibicach Wilków.

Nazwanie tłumu (2500 osób) fantastycznie dopingujących kibiców Watahy cyt. „krośnieńską gawiedzią” jest dla nas wyrazem pogardy i próbą dyskredytacji ich znakomitej postawy podczas Derbów Podkarpacia.

Dlatego jako Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Krośnieńskiego Żużla „Wataha” domagamy się od redaktora Mateusza Dziopy publicznych przeprosin na antenie stacji Canal+.

– Zarząd SKKŻ „WATAHA” (pisownia oryginalna)

Do tej pory nie znamy oficjalnego stanowiska komentatora zamieszanego w sprawę. Krośnieńscy kibice jednak oczekują, że Mateusz Dziopa jak najszybciej odniesie się do tej sytuacji i przeprosi kibiców Wilków za to niefortunne sformułowanie.

żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno/Facebook
żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno Facebook

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *