Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Spotkanie o przysłowiowe „sześć” punktów. Kto zgarnie pierwszy komplet punktów?

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Marcin Boroch

Best Speedway Tv

Żużel. Spotkanie o przysłowiowe „sześć” punktów. Kto zgarnie pierwszy komplet punktów?

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Metalkas 2. Speedway Ekstraligi H.Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na własnym owalu ekipę #OrzechowejOsady PSŻu Poznań. Dla obu drużyn będzie to szansa na pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie

Zarówno Orzeł Łódź, jak i PSŻ Poznań, jak najszybciej będą chcieli zapomnieć o pierwszych ligowych spotkaniach. Przed oficjalnym otwarciem sezonu Metalkas 2. Speedway Ekstraligi na MotoArenie w zdecydowanie gorszych nastrojach są gospodarze, którzy jak dotąd dostarczali punktów swoim rywalom. Na inaugurację ulegli 36:54 beniaminkowi ligi — TEXOM Stali Rzeszów, będąc w stanie tylko raz w stanie zwyciężyć wyścig drużynowo. Co gorsza, miało to miejsce, gdy wynik całej rywalizacji był już znany.

W sobotę z kolei pojechali tylko na wycieczkę do Bydgoszczy, gdzie byli w stanie zdobyć zaledwie 33 punkty, przegrywając po raz drugi bardzo wysoko, różnicą aż 24 oczek – 33:57. W obu tych starciach zdecydowanym liderem łódzkiej ekipy był Oliver Berntzon.

Z kolei w nieco „lepszej sytuacji jest #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Skorpiony dość długo stawiały czoła faworyzowanej ekipie z Rybnika i ulegli zaledwie 42:48. Zdecydowanie gorzej poszło im w 3. kolejce, gdzie tylko zremisowali z Energą Wybrzeżem Gdańsk – 45:45.

Podobnie, jak w przypadku łodzian, poznaniacy mają w swoich szeregach dwóch liderów. Są nimi Ryan Douglas i Oleksandr Łoktajewem. Ten pierwszy zdobył w dówhc spotkaniach 20 oczek, a drugi o trzy mniej, dopisując do swojego dorobku również bonus

Patrząc po samych wynikach wydawać się może, że to goście są faworytami tej rywalizacji. Nie wiemy jednak na co stać przed własną publicznością Orła Łódź. Jedno jest pewne. Wynik będzie szalenie istotny i może zadecydować o tym, która ekipa będzie w bardzo słabym położeniu już na samym początku rozgrywek.

Awizowane składy:

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

9. Luke Becker

10. Daniel Kaczmarek

11. Tomasz Gapiński

12. Benjamin Basso

13. Oliver Berntzon

14. Aleksander Grygolec

15. Mateusz Bartkowiak

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

1. Michael Jepsen Jensen

2. Szymon Szlauderbach

3. Ryan Douglas

4. Mateusz Dul

5. Oleksandr Loktayev

6. Kacper Grzelak

7. Kacper Teska

Orzeł Łódź
Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *