Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Były zawodnik i ekspert żużlowy z przekazem do żużlowców. Nawołuje do bojkotu ligi!

Były zawodnik
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Jakub Bielak

Były zawodnik i ekspert żużlowy z przekazem do żużlowców. Nawołuje do bojkotu ligi!

W piątkowy poranek Komisja Orzekają Ligi nałożyła kary finansowe na zawodników ebut.pl Stali Gorzów oraz ZOOleszcz GKM-u Grudziądz w związku ze spotkaniem, które nie odbyło się w miniony wtorek i zostało przez sędziego zakończone obustronnym walkowerem. Głos na ten temat szybko zabrał Mirosław Jabłoński.

Komisja Orzekająca Ligi nałożyła na zawodników bardzo surowe kary. Mowa bowiem o 50 tysiącach złotych dla seniorów oraz 10 tysiącach dla zawodników młodzieżowych. W dodatku każdy z żużlowców, którzy byli w składach obu drużyn na wtorkowe spotkanie, zostali również ukarani zawieszeniem na okres jednego miesiąca. Wykonanie tej kary zostało jednak zawieszone na okres jednego roku. Oznacza to, że żużlowcy nie będą mieli wymuszonej przerwy od startów, ale jeśli sytuacja by się powtórzyła, wówczas kara zostanie wykonana.

Były ekspert Canal+, Mirosław Jabłoński w bardzo mocnych słowach skomentował te kary. W swoim wpisie na Facebooku nawołuje on zawodników do bojkotu ligi, aby nie zostali oni „popychadłami” władz. Poniżej treść wpisu byłego żużlowca (pisownia oryginalna)

Skandaliczna decyzja władz!!!

Jak nie teraz to nigdy- wszyscy zawodnicy powinni stanąć murem za ukaranymi kolegami i zbojkotować ligę bo staną się popychadłami, które nie mają nic do powiedzenia i w końcu dojdzie do jakieś tragedii na torze!!! Kto wtedy weźmie odpowiedzialność???

Zawodnicy staną się jak zwierzęta w cyrku tresowane, bez możliwości wyrażenia swojego zdania!!!

Bez zawodników nie ma zawodów!!! Trzeba doprowadzić do zmian żeby zawodnikow traktować jako współpracowników a nie niewolników!!!

Szkoda tylko, że to moje marzenie ale jak tak się nie stanie to jest to początek końca żużla, a ja dzisiaj zamiast iść na żużel w Gnieźnie pójdę na mecz hokeja na trawie…

Nie sądziłem, że jest mi ktoś w stanie tak obrzydzić żużel…

Czas pokaże, czy żużlowcy przychylą się do pomysłu Jabłońskiego. Na chwilę obecną trudno jednak to sobie wyobrazić. W takim przypadku mielibyśmy jednak do czynienia z sytuacją bez precedensu, która niesamowicie naruszyłaby pozycję PGE Ekstraligi i całego żużla w polskim sporcie.

Mirosław Jabłoński
Fot. Mirosław Jabłoński Facebook
438955021 10228971530767306 3618571530956401152 n
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *