Żużel - Best Speedway Tv

Kibic wyliczył ekstraligową tabelę wszech czasów. Unia najlepsza | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kibic wyliczył ekstraligową tabelę wszech czasów. Unia najlepsza

żużel w telewizji
Spis treści

Kibic wyliczył ekstraligową tabelę wszech czasów. Unia najlepsza

Jeden z żużlowych kibiców, Arek posługujący się na Twitterze nickiem @Arek44245907 zebrał dane z oficjalnej strony PGE Ekstraligi, by stworzyć tabelę wszech czasów PGE Ekstraligi. Obejmuje ona szesnaście zespołów, które jeździły od 2007 roku w najlepszej żużlowej lidze świata.

Gleb Czugunow i Franciszek Karczewski po meczu GKM – Włókniarz [Wideo]

Jak wyjaśnia sam twórca tabeli, została ona zrobiona na podstawie sezonów 2007-2023, ponieważ to właśnie w 2007 roku Ekstraliga stała się ligą zawodową. Kibic podliczył wszystkie rozegrane od tego momentu mecze ligowe i w ten sposób powstała tabela wszech czasów.

Tabela wszechczasow
Kibic wyliczył ekstraligową tabelę wszech czasów. Unia najlepsza 2

P- punkty B-bonusy M-mecze

Źródło: @Arek44245907/ twitter.com

Na szczycie bez niespodzianki – Unia Leszno zdeklasowała pozostałe zespoły, zdobywając 458 punktów oraz 94 bonusy. Leszczynianie odjechali też najwięcej spotkań – aż 281. Podium uzupełniają drużyny z Gorzowa i Torunia. W pierwszej ósemce znajdują się wszystkie aktualnie jeżdżące w PGE Ekstralidze zespoły poza GKM-em Grudziądz (9. miejsce) oraz Wilkami Krosno, które na chwilę obecną zamykają tabelę. Po niedzielnym meczu w Lesznie nikt jednak chyba nie ma wątpliwości, że lada moment Krośnianie przeskoczą w tym zestawieniu klub z Ostrowa Wielkopolskiego.

Reklamy

Fot. Bartosz Glapiak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×