Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kevin Juhl Pedersen: „Dla mnie liczy się tylko to jaki duch panuje w zespole i jak się ma moja drużyna”.

Kevin Juhl Pedersen

Kevin Juhl Pedersen: „Dla mnie liczy się tylko to jaki duch panuje w zespole i jak się ma moja drużyna”.

Nowy nabytek poznańskich Skorpionów w poprzednim sezonie reprezentował barwy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W klubie z eWinner 1 ligi żużlowej nie dostał jednak swojej prawdziwej szansy mimo iż niejednokrotnie na treningach pokazywał się ze znakomitej strony.

Kevin Juhl Pedersen w sezonie 2022 będzie reprezentował barwy drugoligowego SpecHouse PSŻ Poznań, po swoim pierwszym treningu na golęcińskim owalu zgodził się zamienić kilka słów z naszą redakcją.

Dawid Procajło (Best Speedway Tv): Jakie są twoje wrażenia po pierwszym treningu na torze w Poznaniu?
Kevin Juhl Pedersen (SpecHouse PSŻ Poznań): Tor wydaje się być bardzo fajnym torem wyścigowym, tor na którym naprawdę uczę się jeździć, więc inni mogą być w mniej korzystnej sytuacji w porównaniu do nas. Siłą tego toru jest, gdy wszyscy zawodnicy ścigają się razem w bezpośredniej rywalizacji ze sobą.

Preferujesz bardziej tory krótsze jak ten w Gdańsku czy może dłuższe jak tutaj w Poznaniu a może nie ma to dla Ciebie znaczenia?
Dla mnie nie ma to znaczenia, dla mnie liczy się tylko to jaki duch panuje w zespole i jak się ma moja drużyna. Czuję się na torze na tyle dobrze, na ile zużycie toru na to pozwala. Porównując oba z nich to obecny tor ma również dużą przyczepność, właściwie wydaje się, że jest to świetny domowy tor, więc pozostaje tylko jeździć.

Co możesz powiedzieć o atmosferze panującej między zawodnikami z drużyny podczas niedawnego obozu przygotowawczego w Gdyni?
Atmosfera między Nami była znakomita, spędziliśmy wiele czasu na indywidualnych rozmowach między sobą. Podsumowując to był niesamowity wyjazd!

Wraz z Jonasem Seifert-Salkiem jesteście kontynuatorami tradycji startów duńskich zawodników w poznańskim klubie i widać było podczas Campu, że świetnie się rozumiecie. Powiedz z kim jeszcze ze swojej nowej drużyny udało Ci się nawiązać lepszy kontakt?
Rozmawiałem dużo z Robertem Chmielem oraz Kevinem Fajferem i Kacprem Gomólskim po angielsku, przez cały pobyt wiele ze sobą rozmawialiśmy i dyskutowaliśmy na tematy związane z naszą drużyną.

To jest twoja druga wizyta w Poznaniu, powiedz jak Ci się podoba najbliższe otoczenie miejscowego stadionu? Gdybyś miał porównać to do stadionów w Danii.
Świetny stadion, podoba mi się gdy trybuny okalają w pełni tor a poza nim w tle znajduje się wiele drzew. Porównując go w takim otoczeniu można poczuć więcej swobody i jest bardziej otwarty gdy dookoła jest tyle zieleni. Coś niesamowitego!

Dziękuję Ci za rozmowę.
Dziękuję.

Foto: facebook Julle Racing

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×