Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Junior Włókniarza chwali współpracę z Ułamkiem

Junior Włókniarza
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Junior Włókniarza chwali współpracę z Ułamkiem

Kajetan Kupiec był gościem Magazynu Eleven w poniedziałkowy wieczór. Junior Włókniarza poruszył temat aktualnej dyspozycji zespołu, ale również odpowiedział na pytania dotyczące współpracy z Sebastianem Ułamkiem. Były żużlowiec przejął bowiem niedawno pieczę nad młodzieżowcami częstochowskiej ekipy.

Ja jestem bardzo zadowolony. Czuję, że trenerowi się chce z nami współpracować, że chce nam pomagać i przekazywać wiedzę. Niejednokrotnie już mi i innym juniorom pożycza nawet swój sprzęt, na którym jeździł, żebyśmy mieli podobne ustawienia, żeby jak najłatwiej nam się jeździło na motocyklu. Jeździ z nami na każde zawody, jest na każdym treningu, także na ten moment jestem bardzo zadowolony z tej współpracy. – chwalił współpracę z trenerem Ułamkiem Kupiec.

Zapytany o swoją przyszłość, Kajetan Kupiec powiedział na wstępie, że kontrakt ma podpisany. To niekoniecznie musi jednak oznaczać, że będzie w sezonie 2024 ścigał się w barwach Tauron Włókniarza Częstochowa. Wiadomo bowiem, że o miejsce w składzie musi walczyć z Franciszkiem Karczewskim oraz Kacprem Halkiewiczem.

Kontrakt mam podpisany […] Różnie do tego zawodnicy podchodzą, że zdrowa rywalizacja jest potrzebna. U mnie akurat wygląda to troszeczkę inaczej. Ja jestem zawodnikiem, który potrzebuje spokoju, chłodnej głowy, żeby móc się skupić na rozwoju.

Niespełna 18-latek podkreśla, że zdecydowanie bardziej pasowałaby mu sytuacja, w której na dwie pozycje juniorskie, w zespole jest dwóch młodzieżowców. Niemniej jednak we Włókniarzu chyba musi pogodzić się z tym, że rywalizacja jest i będzie.

Jedziemy na trening, żeby sprawdzić ustawienia, a nie ścigać się i myśleć, czy ja na pewno będę w tym składzie, czy nie. Wiadomo, rywalizacja też napędza rozwój, staramy się być lepsi, ale mimo wszystko i bez tego chcemy być coraz lepszymi zawodnikami, także u mnie tak akurat wygląda. Ja chciałbym mieć spokojną głowę. Wiadomo, jest nas trzech i każdy chce być w składzie, ale mnie na pewno by pomogło to trochę, jakbym miał pewne miejsce. – przyznał Kupiec.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *